Під час мораторію на перевірку бізнесу штрафи збільшилися в п'ять разів

21 квітня 2015, 15:36

Кількість перевірок істотно знизилася, в ФФУ просять продовжити мораторій

У Федерації роботодавців України закликають Верховну Раду продовжити дію мораторію на перевірки бізнесу до кінця 2015 року. "З введенням мораторію з серпня 2014 контролюючі органи дійсно менше перевіряли бізнес", – заявив заступник голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко в ході прес-конференції, на якій було представлено аналітичний огляд ситуації з перевірками підприємців під час дії мораторію.

Реклама

Кількість перевірок (динаміка по роках)

12_12

Він поінформував, що контролери навідувалися "в гості" до підприємців в цілому на 65,3% менше, ніж у першому півріччі минулого року, коли мораторій ще не діяв. За даними проведеного ФРУ моніторингу, на 83% зменшилася кількість планових і на 44% кількість позапланових перевірок. Що стосується позапланових перевірок, то за зверненнями фізичних і юридичних осіб було проведено на 65% перевірок менше. За дорученням правоохоронних органів та органів прокуратури менше перевіряли бізнес на 83%. Позитивний дерегуляційний ефект спостерігався і в кількості посадових осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності, яка зменшилася на 89%.

Але при цьому Олексій Мірошниченко зазначив, що збільшилися майже в п'ять разів самі розміри штрафів. "Користуючись правом встановлювати розмір штрафу в рамках нижньої чи верхньої межі, контролюючі органи все частіше вибирають верхню межу санкції", – зазначив Мірошниченко.

Реклама

Кількість і суми фінансових санкцій щодо юридичних осіб


14_07

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей

Крім того, за його словами, навіть під час дії мораторію контролюючі органи у другому півріччі 2014 провели більше 223 тис. перевірок. "Майже 60 тис. з них були плановими", – повідомив експерт ФРУ.

Загальна кількість перевірок

Реклама

13_09

Лідерами за кількістю перевірок у другому півріччі минулого року стали Державна ветеринарна та фітосанітарна служба, Пенсійний фонд України та Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Більше всіх наклали фінансових санкцій за цей період – Антимонопольний комітет України, Державна архітектурно-будівельна інспекція та Національна комісія з цінних паперів України.

Під час дії мораторію на перевірки в Україні з'явилися нові негативні тенденції. "Контролюючі органи навчилися обходити мораторій на перевірки. Як приклад, через отримані в уряді дозволи, контролери перевіряють бізнес або продовжують незаконно здійснювати контрольно-наглядову діяльність, перебуваючи в стані ліквідації", – додав Олексій Мірошниченко.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти