Тарута: Якщо створити робочі місця, всі реформи будуть проходити

31 березня 2015, 13:56

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

На думку народного депутата, роботу будь-якого уряду можна оцінити по рівню безробіття в країні

Бізнес в Україні не бачить майбутнього через відсутність реформ, впевнений народний депутат, колишній губернатор Донецької області Сергій Тарута.

Реклама

"Поки я не можу назвати жодної реформи, щоб у нашій країні щось змінилося. Підвищення тарифів – це не реформа, а хворобливі розрахунки, що буде в кінці місяця для кожного українця", – сказав Тарута, виступаючи на V Національному Експертному Форумі "Україна. Стрес-тест".

Реальний сектор української економіки позитивних трансформацій, на його думку, не відчуває. "Істотних змін у промисловості ми не побачили. Що стосується реального сектора – це головне, що має давати кошти для життя нашої держави. Про реальному секторі ніхто сьогодні не думає – всі думають тільки, як закрити дефіцит. Якщо говорити про великі підприємства, держава вважає подарунком повернення ПДВ, а це гроші оборотні, які підприємства позичили державі, та їх, звичайно, треба повернути", – сказав Сергій Тарута.

Сформована ситуація призвела до того, що представники бізнесу не бачать чітких перспектив роботи. "Немає впевненості у бізнесу. У мене запитують, куди краще поїхати – в Канаду чи Польщу. Бізнес не бачить майбутнього", – сказав нардеп.

Тарута також констатував катастрофічну ситуацію з робочими місцями в Україні та наголосив на необхідності створювати в країні нові робочі місця. "Це рівень безробіття – перший критерій, за яким можна оцінювати роботу уряду, що не важливо, якого. Також важливий рівень інфляції, ВВП на душу населення ... Якщо здійснити створення робочих місць, всі реформи будуть відбуватися", – сказав Тарута. Нагадаємо, в Україні за підсумками 2014 рівень безробіття склав 9,7% – це 1 млн 847,1 тис. Осіб.

В тренді
Працевлаштування в Україні: кому легше знайти роботу за фахом (відео)
Реклама

Екс-губернатор також звернув увагу на необхідність децентралізації влади та прозорого розподілу повноважень між гілками влади. "У нас вже рік до того ж прийняла концепція децентралізації. Я не бачу конституційної реформи. А у нас є протиріччя між гілками влади, і ті баталії, які відбуваються кулуарно – це наслідок того, що ці протиріччя не збалансовані", – зазначив він.

Нагадаємо, про необхідність вирішити проблему з безробіттям на V Національному Експертному Форумі "Україна. Стрес-тест" заявив також директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць. "Якщо ми сподіваємося, що вирішимо проблему шляхом самозайнятості – це утопія. Безробіття може досягти 20-25% і соціальні потрясіння в цьому випадку будуть серйозними", – підкреслив експерт.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти