Більшість українців вірять, що економіку України з кризи виведе бізнес – опитування

9 квітня 2015, 16:34

Соціологи відзначили, що рівень довіри до політиків і влади знижується

Більшість українців вірять, що економіку України з кризи виведе бізнес. Про це свідчать результати опитування, проведеного центром "Соціальний моніторинг" і Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка з 13 по 20 березня 2015 року.

Реклама

Зокрема, 53,7% опитаних вважають, що найбільше сприяти зростанню української економіки може український бізнес, надії на іноземний бізнес покладають ще 31,5% опитаних. При цьому на уряд сподіваються 68,2% українців.

Соціологи відзначили, що рівень довіри до політиків і влади знижується. Зокрема, знизилися рейтинги довіри до "Блоку Петра Порошенка" і до "Народному фронту".

"Якщо на парламентських виборах "Народний фронт" був перший, то зараз за нього проголосували б близько 4% українців", – сказав Директор Центру "Соціальний моніторинг" Дмитро Дмитрук. Безумовно позитивною, на думку респондентів, є роль Збройних Сил України (64,3%), Церкви (57,6%) та громадських організацій (54,2%). "До всіх політикам ставляться негативно. Є перманентна криза довіри, який не дозволяє Україні розвиватися і отримати підтримку реформ, домогтися політичної єдності і рухатися в напрямку модернізації", – сказав Дмитро Дмитрук.

При цьому, 44% опитаних оцінили Майдан та його наслідки для України позитивно, ще 41% назвали його вплив негативних. Половина опитаних вважає, що сьогодні є підстави для проведення нових акцій протесту, брати участь в них готові близько 10% людей.

Реклама

За даними опитування, три чверті населення вважай свій рівень доходів недостатнім

"Спостерігається помітне погіршення оцінки матеріального становища громадян. Зменшується частка тих, хто вважає свої доходи середніми, і росте число тих, хто вважає рівень своїх доходів низьким. Більше 70% опитаних оцінює рівень своїх доходів як недостатній", – зазначила в ході прес-конференції керівник Українського інституту соціальних досліджень Ольга Балакірєва. За її словами, основними причинами погіршення матеріального забезпечення стали зростання цін, тарифів і інфляція. "Кордон бідності сьогодні зростає, зростає і прожитковий мінімум. За оцінками респондентів, він становить 4455 гривень, а фактичний середній дохід становить 1783 гривень. Тобто розрив між бажаними і фактичними доходами становить 2,5 рази", – зазначила Ольга Балакірєва. Керівник Українського інституту соціальних досліджень зазначила, що у вересні 2014 року почався новий етап песимістичних настроїв. "Зменшення впевненості в завтрашньому дні – 84% опитаних. Це дуже високий рівень соціальної напруги. Найвищий показник в Донбасі, на територіях, контрольованих "ЛНР / ДНР" – це 94%. Це проблеми, викликані втратою роботи, неможливістю погасити кредити, проблеми з пошуком роботи", – додала соціолог.

В тренді
Субсидія проти депозиту. Кому з українців відмовлять у пільгах

Згідно з результатами опитування, 20% українців готові емігрувати.

"20,7% опитаних сказали, що вони хотіли б емігрувати з України. Якщо подивимося на доросле населення, то можна оцінити цей потенціал в 8 мільйонів людей. 6,6% – ті люди, які щось робили, щоб виїхати на постійне місце проживання в іншу країну", – сказала Ольга Балакірєва. За її словами, українське населення вийшло на етап виживання, який спостерігався у найскладніші періоди незалежності України.

Соціологи відзначили, що ключовими домінанти в суспільстві є встановлення миру та підвищення рівня життя. 78% українців позитивно ставляться до ідеї припинення бойових дій на Донбасі та досягнення перемир'я на основі Мінських домовленостей. "Підтримка мирних ініціатив домінує і на територіях ЛНР/ДНР – вона досягає 96%", – підкреслив Дмитро Дмитрук.

Реклама

Соціологи також з'ясували позицію громадян з приводу святкування 9 Травня.

За їх даними, близько 90% людей кажуть, що перемогу над фашистською Німеччиною потрібно відзначати, 8% людей кажуть, що це свято не потрібен. При цьому 78% населення України відповіли, що святкування потрібно проводити 9 травня, 8% сказали, що свято потрібно проводити як у Європі – 8 травня.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти