Рада провалила закон по спрощень для бізнесу

9 квітня 2015, 19:21

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Депутатам не вистачило голосів

Верховна Рада не змогла прийняти в першому читанні за основу законопроект № 2382 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих правових аспектів покращення позицій України в рейтингу Doing Business).

Реклама

З першої спроби за документ проголосували лише 187 депутатів. З другої – 190 голосів "за". Законопроект повернули на доопрацювання в Мінекономіки.

Комітет економічної політики рекомендував прийняти документ за основу. "Метою законопроекту є поліпшення позицій України в сукупному рейтингу Світового Банку сприятливості ведення бізнесу шляхом внесення змін до низки законодавчих актів України для створення ефективної, надійної і прозорої системи вирішення неплатоспроможності та захисту прав кредиторів, оптимізації процесу примусового виконання рішень, спрощення реєстрації підприємств, спрощення реєстрації прав власності тощо", – зазначили в комітеті економічної політики ВР.

Проте комітет з протидії корупції заявив, що цей проект коррупціоногенний і вимагає правок.

Як наголошується в пояснювальній записці, зокрема, законопроект пропонує ввести новий механізм захисту прав кредиторів, який полягає в:

  • наданні веб-доступу індивідуальному кредитору до інформації про неплатоспроможного боржника;
  • розширенні прав кредиторів у процесі провадження справи про неплатоспроможність;
  • вдосконаленні нормативно-правового регулювання цільового призначення кредитів, які вправі отримати неплатоспроможний боржник (боржник має право одержувати кредити для фінансування поточних витрат боржника, а в процедурі санації – кредит для фінансування поточних витрат боржника та/або оздоровлення фінансово-господарського становища боржника).
Реклама

Також проектом закону пропонується удосконалити процедуру реалізації майна боржників в процедурах банкрутства і скоротити тривалість процедур банкрутства.

В тренді
Нервозність на ринку. Чому бензину і дизпальному загрожує нове зростання цін

Для оптимізації процесу примусового виконання рішень органами державної виконавчої служби проектом пропонується:

  • ввести можливість відправки копій постанов державного виконавця адресатам кур'єрською доставкою;
  • встановити, що документи виконавчого провадження державним органам, банкам, іншим фінансовим установам, іншим органам, установам, організаціям, посадовим особам можуть направлятися у формі електронних документів;
  • спростити процедуру реєстрації обтяження майна боржника шляхом надання державним виконавцям повноважень державного реєстратора про реєстрацію обтяжень прав;
  • передбачити, що у разі, якщо майно боржника передано на реалізацію, а шестимісячний строк оцінки закінчився, то повторна оцінка в цьому випадку не проводиться;
  • запровадити єдиний підхід до реалізації земельних ділянок у виконавчому провадженні.

На сьогодні Україна посідає 96-те місце в сукупному рейтингу Світового Банку сприятливості ведення бізнесу. Передбачається, що завдяки цьому документу, Україна зможе піднятися в рейтингу Doing Business відразу на 16 позицій.

Рейтинг Doing Business складається з позиції країни в рейтингах для кожного з десяти індикаторів, зокрема, "Реєстрація підприємств", "Реєстрація власності", "Рішення неплатоспроможності" і "Забезпечення виконання контрактів".

Як підрахував глава Мін'юсту Павло Петренко, підняття України всього на 1 пункт в рейтингу Doing Business принесет стране 630 млн долларов.

Реклама


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти