Коли Україна отримає 2,7 млрд доларів від МВФ – голова НБУ назвав оптимістичні терміни

22 липня 2021 21:12

Ксенія Кадушкіна Ксенія Кадушкіна

Нацбанк готовий взяти участь в дискусії з урядом і Мінфіном щодо майбутнього розподілу цих коштів між бюджетом і золотовалютними резервами

Національний банк України (НБУ) розраховує на зарахування від Міжнародного валютного фонду в розмірі 2,7 млрд дол. наприкінці серпня – на початку вересня. Все залежить від результатів голосування Ради керуючих МВФ, яке імовірно відбудеться 2 серпня, повідомив голова НБУ Кирило Шевченко.

"Вже є рішення Ради директорів МВФ, і ще має бути рішення Ради керуючих Фонду. Згідно з регламентом, голосування відбудеться до 2 серпня, і ми сподіваємося, що потім протягом декількох тижнів відбуватиметься перерахування коштів на рахунки", – сказав Шевченко.

Реклама

Нацбанк, якому виділена роль банку-депозитарію, готовий взяти участь в дискусії з урядом і Міністерством фінансів щодо можливого розподілу цих коштів між бюджетом і золотовалютними резервами НБУ. У той же час переговорів про нову програму з фондом не було.

"Ми сфокусовані на реалізації чинної програми. Для нас найголовніше не форма, як це буде реалізовано, а суть – це реформи і дешеве фінансування від МВФ. Ключові структурні маяки переходять з програми в програму, тому варто сфокусуватися на їх виконанні", – підкреслив Шевченко.

Нагадаємо, Україна знаходиться в 1,5-річній програми МВФ stand-by, затвердженій ще 9 червня 2020 року. Програма розрахована на 3,6 млрд SDR (близько 5 млрд дол.). Однак Київ отримав поки що 2,1 млрд дол. першого траншу.

У лютому поточного року місія МВФ завершила роботу в Україні, проте рішення про перегляд програми stand-by так і не було прийнято. Багато аналітиків припускають, що Україна 2021 року, найімовірніше, вже не отримає цей транш.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти