Ціни на пальне по регіонах – чому подешевшав бензин та чи подешевшають газ і дизель

6 квітня, 06:00

Олександр Панченко Олександр Панченко

Де вигідніше заправлятися і чого чекати від ринку пального найближчим часом

Квітень приніс українським автомобілістам добрі новини: ціни на бензин пішли вниз, причому помітно, до того ж, у світі почала дешевшати нафта. Схоже, що позамежного стрибка цін на бензин чекати не варто. З дизпальним і газом ситуація складніша, може бути навіть їхній дефіцит.

Реклама

Детальніше про те, що станеться з цінами протягом найближчого тижня, розповіли наші експерти: директор "Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн, заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев та аналітик ринку скрапленого газу Артем Куюн.

Що змінилося за тиждень

З перших днів квітня почав дешевшати бензин, загалом по країні ціни знизилися на А-92 на 25 коп./л, на А-95 – на 36 коп./л. На дизпальне і газ ціни не змінилися. Найбільше бензин подешевшав в Івано-Франківській області: А-92 – на 51 коп./л, А-95 – на 74 коп./л. Найменше – в Сумській (де пальне і так найдешевше) – на символічні 3 коп./л. На Сумщині як і раніше, найнижчі ціни на бензини: літр А-92 коштує 27,04 грн, літр А-95 – 28,03 грн. В інших регіонах цінники на стелах стали нижчими на 15-40 коп./л для А-92 і на 25-60 коп./л для А-95. Максимальні ціни на бензин і ДП зберігаються в Луганській області: 29,64 грн за літр А-92, 30,43 грн за літр А-95, 29,50 грн за літр ДП.

Ціни на ДП за тиждень не змінилися в більшості регіонів. У п'яти областях вони коливалися різноспрямовано в межах статистичної похибки: 1-5 коп./л. Дизпальне, як і раніше, найдешевше в Харківській області – 27,33 грн/л.

Середня ціна на автогаз знизилася на 2 коп./л, до 15,77 грн/л. Хоча, наприклад, у Донецькій області він подешевшав на 13 коп./л, в Рівненській – на 10 коп./л, ще в 13-ти областях – на 1-5 коп./л. У дев'яти областях ціна не змінилася, але майже нульовий підсумковий баланс дав Київ завдяки подорожчанню на 41 коп./л, до 15,96 грн/л. Найдорожчий газ як і раніше в Луганській області – 16,17 грн/л, найдешевший у Чернігівській – 15,53 грн/л.

Реклама

Із загального тренда випав Київ: ціни за тиждень тут виросли на 0,5-1 грн/л за всіма видами пального. Хоча за 2-4 квітня бензин в столиці подешевшав у великих "брендів" на гривню і більше за літр, а 5-го квітня було відзначено зниження на 20 коп./л і більше на інших АЗС, середні ціни по Києву поки вищі, ніж тиждень тому.

Розкид цін зменшився за бензинами та не змінився за дизпальним і автогазом. За А-92 розкид становить 9,6% (2,60 грн/л), було 10,3%, за А-95 – 8,6% (2,40 грн/л), було 9,6%, за дизелем – 6,2% (2,17 грн/л), за автогазом – 4,2% (0,64 грн/л).

Які ціни у всіх регіонах і наскільки вони змінилися за тиждень – див. інфографіки.

Ціни на А-92

Середня ціна по Україні – 27,78 грн/л

Ціни на А-95

Реклама

Середня ціна по Україні – 28,68 грн/л

Ціни на ДП

Середня ціна по Україні – 28,27 грн/л

Ціни на LPG

Середня ціна по Україні – 15,77 грн/л

Реклама

Аналіз ситуації на ринку

Як інформував Сергій Куюн, великі мережі АЗС за 2-5 квітня знизили ціни на бензини.

"Коригування цін проведене в межах підготовки до меморандуму між учасниками ринку і Кабміном, який був підписаний в понеділок, – пояснив Сергій Куюн. – На ОККО і WOG ціна бензину А-92 опустилася на 1 грн/л, до 29,49 грн/л, А-95 подешевшав на 1,5 грн/л, до 29,99 грн/л. У мережі KLO А-92 подешевшав на 10 коп./л, до 29,19 грн/л, А-95 – до 29,49 грн/л (-70 коп./л). На UPG бензини подешевшали на 40 коп./л. Такі мережі як AMIC, "БРСМ-Нафта", "Автотранс" та Motto знизили ціни на бензини в межах 0,2-1 грн/л".

Геннадій Рябцев також говорить, що на зниження вартості бензину вплинуло підписання меморандуму між Кабміном і найбільшими трейдерами, об'єднаними в Нафтогазову асоціацію України (НАУ).

"Сторони домовилися встановити у квітні ціни на всі марки нафтопродуктів нижче 30 грн/л. Перевищення цього рівня можливе лише за різкої зміни кон'юнктури світового ринку", – сказав експерт.

За умовами меморандуму, НАУ буде продовжувати популяризувати принципи прозорої конкуренції і сплати податків усіма учасниками ринку в повному обсязі, забезпечувати споживачів якісними нафтопродуктами за ринковими цінами.

Водночас, уряд вживе заходів з протидії нелегальному виробництву та обігу пального, створенню рівних умов для всіх учасників ринку, зокрема щодо сплати податків в повному обсязі, з контролю якості пального.

Сергій Куюн з обережністю оцінює ці домовленості.

"Тестовий період – квітень, з травня знову кожен сам по собі. Кабмін зобов'язався боротися з "тінню" і показати швидкий результат. Поки жоден міні-НПЗ не закритий, октанозбільшуючі розчинники як їхали – так і їдуть", – аналізує експерт.

Артем Куюн зазначив, що на роздрібному ринку скрапленого газу за тиждень помітних змін не було. Але в опті вже почалося підвищення цін.

"Ціни скрапленого газу пішли вгору і 5 квітня на торгах склали 23700-24180 грн/т. Це на 660-2760 грн/т дорожче, ніж було на аукціонах 30-31 березня", – конкретизував Артем Куюн.

Підвищення ціни газу в опті на 2760 грн/т, підвищує його вартість в роздробі на 1,5 грн/л.

Що може змінитися за тиждень

Геннадій Рябцев прогнозує поточного тижня зниження роздрібної ціни бензину загалом на 20 коп./л, але в окремих мережах воно може бути ще більшим.

"Зараз немає подій, які можуть вплинути на зміну спадного тренда вартості бензину, – каже Геннадій Рябцев. – Нафта дешевшає, країни ОПЕК домовилися про збільшення видобутку".

Сергій Куюн не виключає, що ціни на бензин можуть знизитися ще в деяких мережах, тоді як дизпальне навряд чи подешевшає. Мало того, у другій половині квітня ринок може відчути брак дизпального, що підстьобне ціни.

"Не викликає сумнівів, що ринок доживає останні спокійні дні. Вони незабаром зміняться "ралі", кінця-краю якому не видно до кінця травня. Зупинка постачань "Роснефти" у квітні проб'є діру в балансі ринку ДП в обсязі 150-220 тис. т. За будь-якого зі значень даного діапазону уникнути обмеженої пропозиції і зростання цін не вдасться. Чекаємо міцну турбулентність за дизелем і скрапленим газом", – підсумував Сергій Куюн.

Артем Куюн очікує підвищення роздрібних цін на газ після 10-12 квітня. Причина – висока ймовірність нестачі ресурсу через зупинку постачань з РФ.

"Український ринок звернеться за спотовим (сьогодні на завтра) ресурсом на ринок, де сьогодні скраплений газ відчутно дорожчий, ніж у нас", – аналізує Артем Куюн.

У березні влада вже почала боротьбу з тіньовим ринком пального. Про перші успіхи дивіться в сюжеті.

Відео: Сьогодні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти