Контролюючі органи провели в рази більше перевірок, ніж дозволив Кабмін – ФРУ

21 квітня 2015, 16:54

За даними федерації, перевірки ведуть навіть ті органи, які офіційно потрапили під ліквідацію

В Україні контролюючі органи проводять перевірки бізнесу в обхід мораторію, повідомляє Федерація роботодавців України. "Незважаючи на позитивний, в цілому, дерегуляційний ефект від введення мораторію на перевірки, контролюючі органи все одно знаходять обхідні шляхи для проведення перевірок", – заявив заступник голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко в ході прес-конференції.

Реклама

Як приклад він назвав масові звернення контролюючих органів в Кабмін з проханням надати їм дозвіл на проведення перевірок. Тільки за рахунок таких дозволів від уряду контролюючі органи у другому півріччі 2014-го перевірили 1787 суб'єктів підприємницької діяльності.

"Найголовніше, що кількість перевірок, на які були надані дозволи, відрізняється від реальної кількості перевірок. Деякі контролюючі органи здійснили в рази більше перевірок, ніж було вказано в отриманих ними урядових дозволах", – розповів заступник голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко. За його словами, вже в 2015 році дозволи на перевірки уряд надав шести контролюючим органам, і цей список не є вичерпним.

ТОП-3 контролюючих органи за кількістю планових перевірок під час дії мораторію (друге півріччя 2014 року)

15_03

Реклама

Планові перевірки проводилися і тими органами, які знаходяться на стадії припинення своєї діяльності. Лідерами в цій сфері стали Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки (6373 планові перевірки), Державна інспекція з питань захисту прав споживачів (2400) і Державна санітарно-епідеміологічна служба (2169).

"Такі органи провели у другому півріччі 2014-го майже чверть від усіх проведених планових перевірок, а саме 14392 перевірки", – сказав Олексій Мірошниченко.

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити

За його словами, більше половини органів, які потрапили під ліквідацію, досі не мають навіть ліквідаційних комісій і сама процедура ліквідації може затягтися на роки.

Як контролюючі органи, які потрапили під ліквідацію, перевіряли бізнес під час мораторію (друге півріччя 2014)*

16_04

Реклама

*Дані аналітичного огляду моніторингу ситуації з перевірками підприємців під час дії мораторію. Документ підготовлений ФРУ

Щоб уникнути подібних випадків у контрольно-наглядової діяльності, Федерація роботодавців України пропонує припинити практику подання Кабміну проектів розпоряджень про перевірки під час мораторію. Крім того, в ФРУ закликають прискорити ліквідаційні процедури щодо контролюючих органів відповідно до урядової постанови № 442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти