Своя справа: мама в декреті організувала успішну клінінг-фірму

4 листопада 2018, 01:30

Тетяна Негода

Почала підприємниця з Кривого Рогу з покупки франшизи

ОксанаЛавськародомзКривогоРогу.Заплечима-вища освітаідосвідроботиінженеромвдержорганізації.Потімдекретідвоєдітей:всі умови,щобспочиватиналаврах.АлеОксанапонатурідуженепосидючаіініціативна,щобвестирозміренемамськежиття.Декретна відпусткадлянеїсталаможливістюозирнутисяівибрати,чим займатисядалі.

"Подумкибагатоперебрали-меблевийсалон,спортзал,дитячакімната,-перераховуєОксана.-Апотімз'явилася пропозиціязайнятисяклінінгомпофраншизі".

Реклама

Івонасподобалася.Франшиза-цеколивчишсяначужихпомилках,асвоїхмайже недопускаєш.

"Ядо ідеїпоставиласяспочаткускептично,-згадуєЛавська.-Ачоловіквідразувирішив:требабрати".

Іне помилився:вбізнесіОксанивсесклалося,ісамавонасталаекспертому своїй галузі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Стартовий капітал

Заразновачкампочинатинабагатопростіше,ніжОксані7роківтому.

"Вониможутьпорадитисязколегами,єзагальнийчатфранчайзі,-кажевона.-Аяосвоювалавсесама".

Грошідлязапускувродинібули:Лавськізібралидекретнівиплати-близько30 000грн.Половинасумипішланапокупкуустаткування,франшизи,роялті.Клінінговийарсеналзасобівімашинокпоповнювавсяв мірунеобхідності.Зберігавсявсімейномугаражі,ідозимиобходилисябезофісу.

"Алеможнакупитинайкращеобладнаннята хімію,абезпрофесійногоперсоналусправа непіде,-впевненаОксана.-Явідразувирішила:моїлюдибудутькращими,нехайіпослуги ненайдешевшими".

Реклама

Підприємницяпідбиралалюдейнасвійлад-браланавітьзовсімбездосвіду,алезбажаннямвчитисяіпрацювати.Всі виконуютьскладенудиректоромінструкцію,алеголовнеправилоїїмаленькоїфірми-працюватипедантичноізлюбов'юдо чистоти:

"Якщозалишилинедопрацювання,язамовникувсекомпенсую",-пояснюєОксана.

Першідвамісяцівесьдохідйшовнарекламу.Знайоміне вірили,щобудеінакше,-мовляв,хтовКривомуРозістанеплатитизаприбирання?

"Одинлишечоловікменепідтримав.Говорив,щоя,якщотреба,ігіпермаркетомкеруватизможу",-смієтьсяОксана.

Завдяки такомутилумамадвохдітоктакиосвоїласкладнітехнології,якихспочаткупобоювалася.

Найважче на старті

Лавськане зтих,хтодивитьсянаречізхолодною головою.Всітруднощііпроблемивонапропускаєчерезсебе,аце-стресіночібезсну.Ще неналагодивсяпроцес,важкимздавалосявсе.

"Япереживала,якщотреба буловзятисязавеликийоб'єкт.Щобригаданапартачить,зіпсуєречі,отримаєзауваження,-ділитьсяОксана.-Ще непереконалася,щоможупокластисяналюдей".

Алекоженновийетапрозвиткупроходитьтаксамонервово:знятиофіс,найнятименеджера-а чи зароблюнаоплату?Соліднусумувиділитизбюджетузавждинепросто.

"Тодізнайшласпосібсебезаспокоїти:вартістьорендирозбилана21робочийдень.Ізрозуміла,щоподобово нетакуже й дороговиходить,можусобідозволити",-розповідаєпідприємниця.

Реклама

Аякщовзятибільшезамовленьіпрацівників,тонавітьбезболісно.Зтихпірцейприйомне развиручавЛавську.Тількирозбиватисумиінвестиційдоводиться інодівженамісяцііроки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як змінилося життя

Весьукладжиттяставіншим.Оксанасталабільш мобільною:кожні3місяцівідвідуєвсеукраїнськізустрічіфранчайзіврізнихмістахкраїни.Акрімнавчання,вонизавждивключаютьогляд визначних пам'яток.

"Частовідвідуюклінінговівиставки,завждистежузановинками.Унашомубізнесівониз'являютьсядужечасто,іякщоти невкурсі-швидковідстанешвідконкурентів",-пояснюєвона.

Хочаз приводуконкуренціїпереживатипокине доводиться:уКривомуРозіклінеріввсьогодесяткапівтора.Алепастизадніхне можна,якщопрацівникисидятьбезроботи,їхшвидковтратиш,апотімвчинових.ВсюцюнаукуОксанідоводитьсяосягатиітриматисянапоготові.

"Наприклад,мало нещотижняз'являютьсяновібудматеріалиіщебільшепідроблених.Наостанньомусемінарідізналасяпрокитайськийпідроблениймармур,якийдужелегкозіпсуватипричищенні",-розповідаєвона.

Томукоженвкомандіповиненбутитрішечкихіміком:розслаблятисяне можна.

Поради новачкам

"Завждирекомендуюпробувати.Невийде-можнавідігратиназад",-говоритьОксанаЛавська.

Аледо прорахункубізнес-планутребапоставитисявідповідально.Тодібудешрозуміти,скількичекатиповерненнявкладеногоіколипораробитивисновки,можливо,згортатилавочку.Важливозважитисвоїможливості,щобвразіневдачіпідстраховувавНЗ.Дужебажанознайтиконсультанта.

"Але несередтих,хтозаймавсяікинув.Звертатисятребадо кращих,-вважаєпідприємецьзКривогоРогу.-Можливо,пітидо них-попрацювати,дізнатисякухнюзсередини.Хочабнаспівбесідусходити,івжебагато що проясниться".

Реклама

Досвідченийбізнесмен-джерело корисноїінформації.Оксанатежужевранзіекспертів.

"До менебагатофранчайзіприїжджають.Однівислухаютьівідкриваються,іншініякне зважаться.Алеза результатамибесідиможупрогнозувати,хтозалишитьсявбізнесі,ахтовипаде,-кажеЛавська.-Іпомилиласявсьогодвічі:думала,людине впораються,авониуспішнопрацюють".

Цифри успіху

Клінінг-ринок, за словами Оксани, в Україні не заповнений ще й на 80%. Якщо в Києві близько 250 таких компаній, то в Берліні 600. Є куди рости. Щомісяця вона 1-3 рази відвідує профвиставки і семінари і на кожну витрачає не менше 1500 грн (плюс дорога і розміщення). "Але заздалегідь прораховую, як можна окупити витрати. І буває, до кінця місяця нові знання встигаю застосувати і заробити на цьому, – каже Лавська. – Спортивний інтерес: витратив – повинен повернути". На момент старту Оксані було 34. За 7 років роботи вона сама вивчила вже 21 франчайзі, і 5 з них – у топі найкращих. Починала роботу з мобільною бригадою в 5 осіб. До них вже додався "відділ" контрактного прибирання, і в маленькій фірмі Оксани працюють 15 співробітників. Заробітки в містах відрізняються: в Кривому Розі на місяць можна мати 30-50 тис. грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти