"Все зміниться вже 2020-го": Арнольд Шварценеггер і засновник Вікіпедії розповіли про нетворкінг

19 жовтня 2018, 07:08

Гук Ольга , Христина Коновалова , Ігор Сєров , Виктория Полуэктова

Правила сучасного боса і руйнування бізнесів цифрою

На вихідних Київ відвідали голлівудська зірка і Термінатор всієї планети Арнольд Шварценеггер, перший робот-андроїд з штучним інтелектом Софія, засновник "Вікіпедії" Джиммі Вейлз, нетворкер №1 в світі Кейт Феррацці і інші бізнес-гуру. Вони приїхали на один з найбільших форумів у Східній Європі – OLEROM FORUM ONE.

Ієрархія по-новому

Реклама

Ніколи ще зв’язки не грали такої важливої ролі в житті і кар'єрі, як зараз, вважає нетворкер №1 Кейт Феррацці.

"Інновації змінюють ринок праці. Сьогодні в світі люди не працюють з 9:00 до 18:00. Багато фахівців працюють за сумісництвом. Тому люди можуть працювати не в офісах, а де завгодно, і навіть не знати один одного. Через 5 років таких робочих місць, наприклад, в США, буде до 50%", – зазначає Феррацці.

"Віртуальних" співробітників вкрай складно контролювати, тому важливо міняти старі схеми контролю в компаніях.

"Структура "Начальник і підлеглі", ієрархія, більше не працює. Сьогодні в команді треба вибудовувати ефективні відносини, щоб отримати результат. Ніхто сьогодні не працюватиме на 150% тільки тому, що ви – його начальник. Кожен сьогодні працює сам на себе.

Важливо жити життям кожного члена команди. Завдання сучасного керівника – дати зрозуміти, що вам не наплювати на них. Тільки якщо будувати бізнес на основі реальної довіри, тоді люди працюватимуть згуртовано і викладатися на 150%. Ніщо не може їх змусити це робити", – вважає нетворкер.

Кейт Феррацці уточнює: ефективними робочі відносини будуть в тому колективі, де начальник є реальним лідером. Часто стратегії, спущені зверху вниз, не працюють, оскільки не виконуються. А багато геніальних ідей, які здатні витягнути компанію з банкрутства або підказати їй новий шлях розвитку, виходять від низів. Адже "на місцях люди краще, ніж в штаб-квартирі, знають, що відбувається з бізнесом".

Також шефи нового часу повинні піклуватися про емоційне середовище в компанії.

"Лідери сьогодні – це чирлідери. Вони можуть створити співробітникам такі умови, коли ті йдуть до офісу, як на свято. Тому що підлеглий знає: на роботі його можуть похвалити, а не насварити. Це важливо розуміти, адже в кожній людині є вимірювач енергії . І бажано, щоб цей показник зашкалював, а не падав. Якщо людину хвалять, рівень її енергії і бажання працювати зростає. а якщо тиснуть і лають, то і працювати ніхто не хоче. Відповідно, співробітники з низьким рівнем енергії не викладаються на 150% , тому в компанії гроші йдуть на вітер", – говорить експерт.

Реклама

На думку Феррацці, якщо перераховані вище правила спілкування лідера і команди дотримані, тоді бізнес працює, немов налагоджений годинниковий механізм, навіть за відсутності першої особи компанії.

"Як ви думаєте, що моя команда робить в Лос-Анджелесі, поки я перебуваю у відрядженні? Працює, проводить наради. Співробітники розуміють, що їм потрібно робити і самі контролюють один одного. І якщо хтось із членів команди недопрацьовує, спрацьовують колегіальні інструменти переконання, а не класичний тиск по-шефськи. Тобто співробітники можуть сказати провинився – працюй, не підводь команду. і великі шанси, що людині стане соромно, і вона виправиться, адже ніхто не повинен працювати замість поганого співробітника", – звертає увагу нетворкер.

Правила для босів:

 1. Перестаньте бути постійно правим.
 2. Не спускайте зверху, а створюйте разом.
 3. Не уникайте конфліктів на нарадах. Критика там важливіше критики в кулуарах.
 4. Команда сама повинна собою командувати. Не виносьте рішення – підштовхуйте до нього команду. Просіть їх сформулювати, потім затверджуйте або змінюйте після обговорення.
 5. Завжди святкуйте досягнення. З вином, обідом, по-дружньому.
 6. Ви і вся команда повинні зростати. Запитуйте кожного, як йому стати краще за цей рік на 20% для успіху всього підприємства. Допомагайте в цьому.
 7. Створіть свою спільноту однодумців і вони не дозволять вам оступитися. Це і є справжня команда сьогодні.

rsn_2262

Все зміниться не через 15 років, а через 15 місяців

Підприємець Володимир Сидоренко попередив українських бізнесменів:

"Впровадження технологій підвищує рівень невизначеності і знецінює ваш бізнес. 1995 року почали різко йти в минуле касети з музичними композиціями. Тоді переворот здійснювала компанія Apple. А 2010-го стали сходити нанівець такі ніші, як сектор подорожей і найм співробітників. На той момент нова соцмережа "Лінкедін" ставила з ніг на голову розуміння кадрового працевлаштування. 2015 рік. Відходять у минуле традиційні банки, охорона здоров'я, освіта, роздрібні продажі, ці напрямки переходять до онлайн-сервісів. 2020 рік. Очікується, що РЄ галузі будуть схильні до діджиталізації. За оцінками експертів, 2020 року близько 80% бізнес-процесів повинні зникнути або з'явитися в цифровій якості. І якщо ви думаєте, що 2020 рік, це через 15 років, то ні! Це через 15 місяців!" – каже експерт.

Тому важливо постійно проводити оцінки, в якому стані знаходиться компанія. Визначати цілі і шляхи їх досягнення.

"Наприклад, офлайн-магазин хоче посилити свою конкурентоспроможність по відношенню до онлайн-майданчиків. Але для посилення конкуренції важливо знайти унікальну фішку. І ставитися до таких пошуків треба серйозно, адже інтернет-продажі вже збанкрутували чимало магазинів. Наприклад, тільки "Амазон" наростив свою ринкову вартість до 1 трлн доларів. А за чий рахунок? за рахунок банкрутства інших магазинів", – зазначає підприємець.

Реклама

Але помилкою може виявитися ставка на 90% всіх нових цифрових технологій. "Уважно оціните свій бізнес і вирішите, чи потрібна вам така сильна діджиталізація, чи можна знайти свою формулу. Шукати фішки для посилення своїх позицій в рамках цифрової економіки треба виважено", – впевнений тренер.

Покликання бізнесу як приманка

Великі й малі компанії повинні задуматися про призначення свого бізнесу, адже саме покликання формуватиме додаткову привабливість робочого місця в офісах, стверджує експерт Тім Келлі.

"Зараз на сцену ринку кадрів виходять мілленіали. Вони думають не так, як старше покоління. Молодь готова більше витрачати на товар або послугу, якщо вони мають соціальну цінність. Такий же підхід працює і щодо пошуку роботи. Мілленіали хочуть працювати в компанії, яка має соціальне призначення, своє покликання. Тому ці хлопці, на відміну від батьків, не бояться втратити роботу, якщо їм не подобаються цінності роботодавця. Не дивно, що в компаніях, де не виражено покликання бізнесу – наприклад, порятунок китів або поліпшений екології, – спостерігається багато плинності кадрів серед мілленіалів", – ділиться спостереженнями Келлі.

За його словами, люди хочуть бути поруч з лідером, у якого вище покликання:

"Вони сьогодні хочуть пишатися своєю роботою або своїм начальником, а не просто заробляти гроші".

На помилках ніхто не вчиться

Експерт Альгірдас Каралюс впевнений: "Фраза "На помилках вчаться" – дурниця. На помилках можна тільки навчитися і далі помилятися". Він вивів правила для всіх, хто хоче стати успішним:

 • Шукайте гуру в своїй справі і повторюйте.
 • Повторюйте не все підряд, а шукайте алгоритми, що приводять до успіху.
 • Перебувайте в зоні успіху 100% часу.

Поради Термінатора

Кульмінацією бізнес-форуму був виступ Залізного Арні. Знаменитий актор і колишній губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер в свій 71 все ще у відмінній формі. Ми вибрали найцікавіші тези його виступу перед українськими бізнесменами на OLEROM FORUM ONE:

 • "Не слухайте тих, хто каже вам: "Не вийде".
 • "Візуалізуйте свою мрію, дуже чітко уявіть її. Адже у вас може бути найкращий корабель в світі, але якщо ви не знаєте, куди плисти, він просто дрейфуватиме".
 • "Немає коротких шляхів до успіху або якоюсь чарівної пігулки. Треба працювати, працювати, працювати".
 • "6 годин сну цілком вистачає! Якщо мені кажуть, що їм треба 8, я говорю: "Спіть швидше!".
 • "Не вистачає часу? Так, 24 години на добу. 6 – на сон. Залишається 18. На роботу – 8 годин. У вас аж 10 годин для всього! Так китайську можна вивчити!".
 • "По годині часу викроюйте в день на щось бажане, наприклад, на вивчення мови. За рік ви її освоїте – у вас же буде 365 годин на це витрачено!".
 • "Невдачі не роблять вас невдахою. Лузер – той, хто опустив руки. Якщо ви після невдачі піднялися і йдете вперед, ви – переможець!".
 • "Батько вчив мене: "Арнольде, будь корисний".
 • "Я говорю всім: "Знайдіть свою пристрасть!" Займайтеся тим, що по-справжньому вам небайдуже. І ви досягнете небаченого успіху!".
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти