Конкурс з продажу Одеського припортового заводу провалився

18 липня 2016, 20:51

ФДМУ визнав конкурс із продажу ОПЗ таким, що не відбувся

Конкурс з продажу 99,6% акцій великого виробника хімічної продукції Одеського припортового заводу не відбувся через відсутність заявок інвесторів, повідомила прес-служба Фонду державного майна України.

Реклама

"Сьогодні, 18 липня, закінчився термін подачі заявок на участь у конкурсі з продажу ОПЗ. Станом на 18:00 жодної заявки не було отримано. У зв'язку з відсутністю заявок ФДМУ змушений визнати конкурс таким, що не відбувся", – зазначила прес-служба.

У фонді зазначили, що причинами відсутності заявок від інвесторів на участь у конкурсі, який повинен був відбутися 26 липня, є, зокрема, господарський борг заводу в розмірі 193 млн дол. перед компанією українського бізнесмена Дмитра Фірташа Ostchem, обмеження на виведення дивідендів з України, відсутність податкових пільг та преференцій для покупця і висока стартова ціна (13,175 млрд грн або близько 520 млн дол.) у зв'язку з цими проблемами і загальними економічними ризиками країни.

"Якщо ми не можемо вирішити якісь проблеми або ризики, то їх потрібно враховувати і відображати в умовах та договорі купівлі-продажу. Вважаю, що саме це потрібно зробити спільно з робочою групою з питань приватизації із залученням радників, які готували завод до приватизації", – цитує прес-служба главу ФДМУ Ігоря Білоуса.

За його словами, пропозиції робочої групи будуть подані на розгляд в Кабінет міністрів найближчим часом.

Реклама

"Сподіваюся, що рішення щодо повторної приватизації ОПЗ буде прийнято найближчим часом ... Вирішення проблем заводу і питання надання пільг інвесторам знаходяться в політичній площині, тому вимагають політичної волі і прийняття рішення на найвищому рівні", – додав Білоус.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Як повідомлялося, в середині травня 2016 року Кабінет міністрів затвердив умови повторної приватизації ОПЗ зі стартовою ціною пакета акцій підприємства в 13,175 млрд грн, або 520 млн доларів. Конкурс з продажу заводу повинен був відбутися 26 липня 2016 року.

Раніше інтерес до конкурсу виявили норвезька компанія Yara, американська ІВЕ Trade, Koch Fertilizers, CF Industries і польська Ciech.

Білоус при цьому заявляв, що не впевнений в успішності проведення конкурсу з приватизації Одеського припортового заводу, оскільки підприємство має низку проблем.

Одеський припортовий завод (м. Южне, Одеська обл.) – другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій – з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.

Реклама


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти