Затримання керівництва ОПЗ не зірве продаж заводу – Білоус

17 липня 2016, 13:31

Глава Фонду держмайна впевнений, що в 2016 році "Одеський припортовий завод" продадуть

Конкурсз продажу99,567%ПАТ"Одеськийприпортовийзавод"(ОПЗ)триваєійогодолябудевідомапісля 18.00понеділка,18 липня,колизакінчується термінподачізаявок.

Про цеповідомивглаваФондудержмайнаІгорБілоусжурналістам,коментуючиможливий вплив
 затриманняНаціональнимантикорупційнимбюро(НАБУ)голови наглядової радиізаступника голови ОПЗ.

Реклама

Вінпояснив,щовразінадходженнямінімумдвохзаявокзпідтвердженимизаставами,одназяких-відіноземноїкомпанії,конкурспродовжиться,іпісляперевіркипотенційнихпокупціввонизійдутьсянааукціоні,якийпризначенийна 11:0026 липня.

У тойжечасякщозаявокне буде абовонабудетількиодна,комісіябудезмушенаоголоситиповторнийконкурс,якийможепройтивжевжовтніцьогороку,зазначивБілоус.

Зайогословами,затриманняНАБУголовинаглядовоїрадиОдеськогоприпортовогозаводу(ОПЗ)-1-гозаступника головиправління"Нафтогазу"СергіяПереломиізамдиректораОПЗМиколиЩуріковане додаютьінвестиційноїпривабливостіцьогооб'єкту,однакіне єчинником,якийможецейконкурсзірвати.

ГлаваФондууточнив,щопотенційніінвестори непроводилизустрічііз затриманими.

В тренді
Банк "Укрпошта" та антирекорд долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Колаж: "Сьогодні"
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки
Реклама

Білоусзазначив,щодокументипро конфіденційністьдляознайомленнязпідприємствомпідписали7-8компаній,івсі вониєіноземними,переважнозринків, що розвиваються.

Коментуючипроблемніпитання,якіозвучуютьпотенційніучасникиконкурсу,вінвиділивризик країни,репатріаціюдивідендів,поточнуслабкукон'юнктуруринку,короткітермінипроведенняконкурсу.

Глава Фонду додав, що, за наявною інформацією, Ігор Коломойський, чия компанія "Нортіма" судиться через скасування виграний нею подібний конкурс з продажу ОПЗ в 2008 році, попередив потенційних покупців про намір судитися і з ними в разі виграшу ними нового конкурсу.

На думку Білоуса, потенційні інвестори також ведуть консультації з Дмитром Фірташем, Ostchem Holding Ltd якого через Стокгольмський арбітраж домагається відшкодування від ОПЗ $ 193 млн боргу.

У той же час глава ФДМ ще раз підкреслив, що ОПЗ є унікальним підприємством на світовому ринку, що і підтверджує високий інтерес до конкурсу.

"Я впевнений, що в 2016 році ми зможемо його продати", – заявив Білоус.

Як повідомлялося, ФДМ оголосив конкурс про продаж 99,567% акцій ОПЗ в 13 червня з початковою ціною 13,175 млрд грн (близько $ 531 млн). Крок торгів – 200 млн грн, конкурсна гарантія – 658,75 млн грн.

До конкурсу, зокрема, не допускаються юридичні та фізичні особи з Росії, а також особи, до яких застосовано санкції згідно з указом президента України.

За даними ФДМ, чистий збиток ОПЗ за підсумками першого кварталу 2016 року склав 418,65 млн грн, чистий дохід – 1 млрд 718,68 млн грн.

Виробництво аміаку в січні-березні 2016 склало 153,2 тис. тонн, карбаміду – 223,9 тис. тонн, перевантаження аміаку інших виробників – 598,8 тис. тонн, перевантаження карбаміду інших виробників – 23,6 тис. тонн, перевантаження метанолу – 17,7 тис. тонн.

Серед вимог до переможця конкурсу – збереження основного профілю діяльності ОПЗ і недопущення антиконкурентних дій з приймання, зберігання і відвантаження рідкого аміаку, що транспортується по аміакопроводу і залізницею.

Крім того, покупцеві необхідно буде до 1 квітня 2017 року затвердити програму переоснащення виробництва та впровадження прогресивних технологій, підвищувати зарплату співробітникам протягом п'яти років після конкурсу на рівень не нижче інфляції і не допускати без погодження з профспілкою скорочення їх чисельності.

Серед інших вимог – прийом на біологічну і хімічну очистку побутових і виробничих стічних вод з урахуванням розвитку м.Южного, виконання рекомендацій екологічного аудиту, проведеного влітку 2015 року, узгодження з Фондом держмайна додаткових емісій акцій або великих відчужень основних засобів до повного виконання умов конкурсу, термін яких становить п'ять років, а також перерахування дивідендів за 2015-2016 роки до моменту продажу держпакету.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти