Купити ОПЗ хочуть вже сім інвесторів

13 червня 2016, 14:17

ФДМУ розраховує, що потенційних покупців стане ще більше

Купівлею ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) на конкурсі, який призначений на 26 липня цього року, серйозно цікавиться як мінімум сім компаній, які вже підписали з Фондом держмайна України (ФДМУ) необхідні документи для ознайомлення з підприємством і його звітністю. Про це повідомив глава фонду Ігор Білоус.

Реклама

"Розраховуємо, що свій інтерес підтвердять ще близько п'яти потенційних інвесторів. Випадкових імен серед них немає", – сказав Білоус.

Білоус додав, що переважна більшість інтересантів давно знайомі з ОПЗ.

Глава Фонду визнав, що продаж такого великого об'єкта пов'язана з цілою низкою ризиків, однак висловив надію, що інвестиційна привабливість ОПЗ досить висока, щоб переважити ці ризики.

Ще раз коментуючи стартову ціну в 13,175 млрд грн (близько $527 млн), Білоус наголосив, що вона була отримана в результаті застосування різних методик, а наявність претензій як у завищенні цієї ціни, так і в її заниженні показують, що найкращою відповіддю на це дасть конкурс і ключове завдання – забезпечити на ньому конкуренцію.

Реклама

Як повідомлялося, ФДМУ оголосив конкурс про продаж 99,567% акцій ОПЗ. Конкурс відбудеться об 11:00 26 липня, прийом заявок на нього завершується 18 липня. Крок торгів – 200 млн грн, конкурсна гарантія – 658,75 млн грн.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

До конкурсу не допускаються юридичні та фізичні особи з Росії, а також особи, до яких застосовано санкції згідно з указом президента України.

Серед вимог до переможця конкурсу – збереження основного профілю діяльності ОПЗ і недопущення антиконкурентних дій з приймання, зберігання і відвантаження рідкого аміаку, що транспортується по аміакопроводу і залізницею.


Одеський припортовий завод (Южний, Одеська обл.) – другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій – з випуску азотних добрив в Україні. Підприємство також здійснює перевантаження хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти