В Україні вводять обов'язкові норми щодо доступності будівель для людей з інвалідністю

4 грудня 2018, 14:50

Нові ДБН набудуть чинності вже весною 2019 року

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України затвердило нові державні будівельні норми (ДБН) щодо інклюзивності будівель і споруд. Нові норми були представлені на нараді щодо створення безперешкодного середовища під головуванням президента України Петра Порошенка, повідомила прес-служба уряду.

Реклама

"Норми розроблені для створення безбар'єрного простору для всіх категорій людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп: літніх людей, вагітних жінок, батьків з дітьми та інших. Сьогодні 90% всіх побудованих пандусів є неправильно влаштованими, а переважна більшість людей взагалі не знають, що таке тактильна плитка. Так не повинно бути, і нові ДБН насамперед спрямовані на ефективне вирішення цієї проблеми", – заявив замміністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Нові ДБН уже затверджені наказом Мінрегіонбуду № 327 від 30 листопада 2018 року. Найближчим часом вони будуть опубліковані в офіційному віснику міністерства, після чого через три місяці набудуть чинності. Це означає, що вже весною 2019 року нові ДБН запрацюють.

Ці норми будуть обов'язковими до виконання. У них наведені всі необхідні технічні характеристики облаштування елементів безбар'єрності, а також конкретні приклади, як це потрібно робити.

Зокрема, в документі йдеться про обнаштування:

  • пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • тактильної плитки для підлоги, інформаційних таблиць і позначень шрифтом Брайля, інших візуальних елементів і аудіопокажчиків для людей з вадами зору;
  • дублювання важливої звукової інформації текстами, організації сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушенням слуху.
Реклама

Практична дія нових ДБН сприятиме створенню універсального громадського простору, доступного для кожного, впевнені у відомстві.

В тренді
Країни скуповують пшеницю і олію. Чому в усьому світі дорожчають продукти

"Важливий фактор доступності – це універсальний дизайн або розумне пристосування об'єкта або послуги. Відмова в такому пристосуванні є дискримінацією великої кількості людей, є абсолютно неприйнятною. Це неприйнятно для України як цивілізованої європейської держави. Тому для того, щоб проектувати правильно, Мінрегіон розробив нові державні будівельні норми", – додав президент України Петро Порошенко.

Як відомо, створення реального безбар'єрного середовища для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп є одним із першочергових вимог у зв'язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про асоціацію з ЄС.

Нагадаємо, раніше в Україні вже оновили ДБН. Наприклад, сміттєпроводи в будинках перестали бути обов'язковими. Журналісти "Сегодня" розібралися, який варіант краще для мешканців:

Також в Україні скасували обов'язкові сходинки біля під'їздівДо цього в ДБН було прописано, що підлога приміщень при вході в будівлю має бути не менше 0,15 м вище тротуару. Стара норма була необхідною для водовідведення, однак сучасні технології дозволяють забезпечити якісне водовідведення без створення таких бар'єрів. 

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти