Чи потрібно укладати договір оренди земельної ділянки, на якій стоїть розбірний металевий гараж: відповідь юриста

5 серпня 2018, 05:20

Оксана Половіна

Металеві гаражі не є нерухомістю

"В якому законодавчому акті йдеться, що власники розбірних металевих гаражів повинні укладати договір на оренду земельної ділянки з місцевою владою. На якій підставі встановлюється термін дії і сума оренди?" - Г. Скрипка, м Дніпро.

Відповідає Діна Дрижакова, директор ЮК "Прима Лідер Груп":

"Металевий гараж не є об'єктом нерухомості, адже його місце розташування легко змінити без втрати функціональності і цілісності конструкції. Якщо ж такий гараж розміщується на землі держ. або комун. власності, потрібно оформлення договору оренди на землю. Згідно з нормами ст. 182 ЦКУ, основною умовою для визначення статусу нерухомого майна будь-якого об'єкта нерухомості є державна реєстрація права на нього
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

У Державному реєстрі прав реєструються об'єкти нерухомого майна, розміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будинки, будівлі, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення. Не підлягають Державній реєстрації малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні будови, розміщені на земельній ділянці, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення (ст. 5 ЗУ "Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обтяження" від 01.06.2004 р 1952-IV.).

Оренднаплатаобчислюєтьсязурахуванняміндексівінфляції.Розмірта умови внесенняорендноїплативстановлюютьсяудоговоріоренди,алерічнасумаплатежуне можебутименшою за розмір земельногоподатку.

  • дляземельнихділянок,нормативногрошовуоцінкуякихпроведеноврозміріне більше3%їхгрошовоїоцінки,дляземельзагальногокористування-не більше1%;

    В тренді
    Українців попередили про нову аферу в Мережі: шахраї крадуть з картки всі гроші
  • дляземельнихділянок,нормативногрошовуоцінкуяких непроведено,не більше5% від нормативноїгрошовоїоцінкиодиниціплощіпообласті;

  • Реклама

    не можеперевищувати12%нормативноїгрошовоїоцінки(ст.288ПодатковогокодексуУкраїни).Індексаціянормативноїгрошовоїоцінкиземельвизначенаст.289ПКУ".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти