Субсидії "по-новому": як змінилася система нарахувань, кому доведеться платити більше і чому

11 вересня 2016, 07:13

Олександр Литвин

Нововведення, як каже міністр соцполітики Андрій Рева, в першу чергу допоможуть українцям, які в цьому році вийшли на пенсії

Восьмоговересня Кабінетміністрівприйняврішеннязмінитиформулурозрахункурозмірусубсидіїдляпенсіонерів.Новийнаказужезатвердженийібудеопублікованийнанаступному тижні.Якщоранішеприрозрахункусубсидіївраховувалидохідзавесьминулийрік,товжевнайближчіднідо увагибратимутьтількидохідзаминулиймісяць.Правда,втой жечасдлятих,укоговминуломуроцісередньомісячнийдохідбув нижчим,ніжминулого місяця,комуналказсубсидієюподорожчає.Сайт"Сегодня.ua"з'ясував,якінакоговплинутьнововведенняКабміну.

Реклама

Платить будуть "по-новому"

"Мама неспитьночами!Зтравня місяцявонанапенсії,їй59років.Пенсія-1500 гривень.Азаквартируплатити-600гривень,це невопалювальнийсезон.Авопалювальнийбуде2500 гривень!Мизверталисязасубсидією,алетамдоходивраховуютьзаминулийрік,коливонащепрацювала.Тодіунеїбулаізарплата3500 гривень,азаразтількипенсія.Яквчинити?"-скаржатьсяна"гарячійлінії"уряду.ЯкзізнаютьсявМінсоцполітики,подібніскаргинадходятьпостійно,однакрішеннязнайшлосятількинаднях.

79_in

Фото: forbes.net.ua

Реклама

Вженанаступному тижні,якобіцяєміністрсоцполітикиАндрійРева,опублікуютьпостанову,згідно з якимпенсіонерамнараховуватимутьсубсидії"по-новому".Наданиймоментукраїнцям,якітількивцьомуроцівийшлинапенсію,навітьзсубсидієюдоводитьсявіддаватизакомуналкулевовучастинусвогодоходу.Наприклад,якщозарплатабула4 тисячігривень,тонавітьзсубсидієюзакомуналкупотрібноплатити1226гривень.

Тимпенсіонерам,яківцьомуроцівийшлинапенсію,нараховуютьсубсидію,враховуючизарплатузаминулийрік.Тобто,якщовминуломуроцізарплатабула4000 гривень,авцьомуроцієлишепенсіяврозмірі1500 гривень,закомуналкузсубсидієювсеоднодоводитьсяплатити1226 гривень.

Увереснітакимукраїнцямсубсидіюобіцяютьперерахувати,враховуючидохідтількизаминулиймісяць.Так,зпенсієюв1500 гривеньзакомуналкузсубсидієюпотрібноплатитивсього 64гривні.Прицьомутимпенсіонерам,чиїдоходизминулогорокузросли(проиндексировалипенсії,з'явивсядодатковийзаробітокіт.п)розмірсубсидіїстанеменше.

Нововведенняторкнуться не всіх

Працюючимукраїнцям,якіраніше,принарахуваннісубсидійбудутьвраховуватисередньомісячнийдохідзаминулийрік.Впершучергу,пояснюєАндрійРева,відцьоговиграютьстуденти,яківцьомуроцівлаштувалисянароботу,іті,хтопочавзароблятибільше.

Реклама

Відзначимо,кількамісяцівтомувуряді ухвалилирішення про врахування прирозрахункусубсидіїдохіддлябезробітнихчленіввсім'їврозмірідвохпрожитковихмінімумів-тобто2798гривень.

"Якщозвернетьсядо комісіїіпояснити,щовине працюєтечерез те,щоперебуваєтевскладнихжиттєвихобставинах,комісіямаєправоприйнятирішенняірозраховувати недвапрожиткових мінімуми,аодин",-пояснивміністрсоцполітики.

"Якщозвернетьсядо комісіїіпояснити,щовине працюєтечерез те,щоперебуваєтевскладнихжиттєвихобставинах,комісіямаєправоприйнятирішенняірозраховувати недвапрожиткових мінімуми,аодин",-пояснивміністрсоцполітики.

Запідрахункамичиновників,взимкусубсидіїотримуватимуть9 мільйонівсімей-тобтокожендругийукраїнець.Вжезаразчисловідмовприоформленнісубсидійзрославдварази.Головнапричина-покупканасумувід50 тисячгривень.

Защоможутьпозбавитисубсидії:

1. Купівлянасумувід50 тисячгривень(втомучисліімедичніманіпуляціїза умови,якщовони небулинеобхіднимидляжиттєдіяльності)

Реклама

2. Додатковийдохід,якіприховалиприоформленні"знижки"

3. Високий дохід

nw_24438-0

Фото: provce.ck.ua

Удеклараціїпро доходипотрібновраховувативсіджерелазаробітку,втомучислідохідвідсільськогосподарськоїдіяльності.Прицьомузаступник міністрафінансівОксанаМакароварозповіла"Сегодня.ua",перевіркупроводитимутьлише за тимиданими,якієудержорганів.Так,наприклад,якщожителіселапродаютьмолоко,алецейдохідне реєструють,йогопри"верифікації"враховувати небудуть.У тойжечасдохідвідздачіжитлаворендузгадативдеклараціїдоведеться.

"Ввраховуютьсятідоходи,якіотриманіврамкахцивільно-правовогодоговору-відздачімайнаворенду,продажусільськогосподарськоїпродукціїі так далі",-відзначиливКабміні.

Скількидоведетьсяплатитизакомуналкувзимкуіякдопоможутьсубсидії

Вже через кілька місяців українці отримають перші рахунки за опалення з новим тарифом. Як відзначають в НКРЕКУ, вартість опалення з 1 липня зросла в середньому на 95,3% (до 1043 гривні за 1 Гкал). На один квадратний метр житла (без лічильників) використовується 0,0245 Гкал тепла (відповідно до встановленого нормативу). У кожному місті Нацкомісія затвердила свій тариф на тепло для конкретного постачальника (залежить від того, який енергоресурс використовує постачальник). Так, в Києві за однокімнатну квартиру (30 кв. м) без лічильника доведеться заплатити 989,1 гривні. За двокімнатну (50 кв.м) – 1648,5 гривні, а за трикімнатну (70 кв.м) – 2307,9 гривні.

Заразодержувачісубсидійпокривають12%нарахувань,зпочаткомновогоопалювальногосезонуоплатитидоведеться15%,пояснивміністрсоцполітикиАндрійРева."Колисім'яотримуєсубсидію,товоназобов'язанасплачувати обов'язковучасткуплатежу,встановленуорганомсоціального захисту.Іцезрозуміло:державадопомагаєоплатитижитлово-комунальніпослуги,а йнакладаєобов'язок-певнучастинуцихпослугвиповинніоплачувати",-говорятьвміністерстві.

Тим, хто живе у великих квартирах, субсидія покриє тільки частина суми в платіжках. Так, для кожної сім'ї субсидія покриває опалення 35,22 квадратних метрів + 13,65 квадратів на кожну прописану у квартирі людину. Сім'ї з трьох осіб держава компенсує опалення 76,71 квадратних метрів. Згідно з постановою Кабміну, сім'я (з газовою плитою) з трьох осіб за місяць може використовувати 150 Квт/год електроенергії (решта не покриває субсидія). На опалювальний сезон, згідно з нормативом Кабміну, потрібно витрачатимуть не понад 1200 кубометрів газу.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти