В Україні почнуть закривати страховиків

9 квітня 2017, 08:31

Держава посилює вимоги до страхових компаній

Влада посилюєвимогидо українських страховиків.Улипні-серпні2017рНацкомфінпослугплануєзатвердитиновінормативи,націленінаполіпшенняякостіактивівстраховихкомпанійізбільшенняїхрезервів,повідомивчленНацкомфінпослугОлександрЗалєтов.Виконатиїхпотрібнобудедокінцяцьогороку, пише UBR.

ПроектрозпорядженняКомісії("Провнесеннязміндо Положенняпрообов'язкові критерії та нормативидостатностідиверсифікаціїіякостіактивів")публікувавсявкінціберезня.МетаНацкомфінпослуг-змуситистраховиківнароститисвоюліквідність.Тодівонизможутьоперативноівповномуобсязі сплачуватилюдямза полісами.Ітіперестанутьзавалюватирегуляторасвоїмискаргамиз цього приводу.

Реклама

Вимогидо страхових компаній,почалипосилюватищевтравні2016рЗасловамиЗалєтова,фінансистивжетрохипідтягнулиякістьсвоїхактивів:значнаїхчастинаперекочувалавбільшнадійнібанки,атакожбулавкладенавпокупкуоблігаційвнутрішньої держпозики.Страховикисталименшекоштівзберігативкорпоративнихоблігаціяхіакціяхпідприємств.

"ЦедозволилоСКотриматидодатковийдохідпооблігаціях і депозитах,незважаючинате,щоставкиза цими інструментамив 2016 роціпадали.ДохідвідінвестиційвОВДПвирісна17%,авідвкладень у депозитина25%.Цепризвелодо зростанняліквідностікомпаній.Ацеодназі складовихнадійностістраховиків",-запевнивЗалєтов.

Чиновникивпевнені,щодіютьвправильномунапрямку,івновихправилахпосилюватимутьвимоги.А саме:
  • страховиків,що спеціалізуютьсянаобов'язковихвидахстрахування(наприклад,автоцивілціабо"Зеленій карті")іпрацюютьвстрахуванніжиттязобов'яжутьнароститивкладеннявОВДПз25%до40%резервів;
  • тим,хтопрацюєздобровільнимстрахуванням(медстрахування,автокаско,майновестрахування та ін.)доведетьсянароститисвоївкладеннявборгові папериМінфінуз15%до25%;
  • перестанеприйматисявзабезпеченнярезервівнерухомість,що знаходитьсявзонібойовихдій.Нацкомфінпослугвимагатиме зстраховиківзамінитицюнерухомістьнавкладеннявОВДПабодепозити.Якщовонине зможутьпродатиквадратні метриіперетворитиїхвгроші,точиновникибудутьнаполягатинадодатковихвливанняхбокувласниківСК-буде потрібно збільшеннякапіталів.
"Всі змінибудутьзмушуватиакціонерівСКзвертатиувагунаплатоспроможністьсвоїхкомпанійіпідтримуватиїхфінансово",-запевнивЗалєтов.

Кого зачепить?

Очікується,щовеликістраховики(особливофінустановизіноземнимкапіталом)зможутьбеззусиль виконатиновівимоги.НавітьпороботістраховиківвДонецькомурегіоніне очікуєтьсягучнихбанкрутствабоневиплат.Якзапевняєрегулятор,бізнеснатихтериторіяхзупинився2-3роки томуізацей часкомпаніївстиглипідчиститисвоїпортфелі.

В тренді
Лоукостер SkyUp оголосив про "позапланові" рейси для заробітчан
SkyUp відкриє новий напрямок до Туреччини в грудні

"Для більшості СК ця частина не є значною. Там давно договору укласти неможливо, ризики оцінені, і активи з нерухомості потихеньку виводилися і без наших нормативів. Це обговорювали з ринком", – зазначив Олександр Залєтов.

Проблеми з виконанням нових вимог будуть у страховиків поменше: у середніх і невеликих компаній. Ще складності можуть виникати у лайфових компаній, а також у СК, що спеціалізуються на обов'язкових видах страхування. Таких, наприклад, як автоцивілка. Правда, чітко простежити за виконання ними нових вимог Нацкомфінпослуг, швидше за все, не зможе. До кінця 2017 в Україні діє мораторій на перевірки, так що регулятор не зможе перевіряти достовірність поданої йому звітності. СК зможуть подавати підроблену документацію.

Втім, як тільки Комісія добереться до ревізій, почнуться спочатку попередження, а потім і закриття страхових компаній. Скільки саме фінустанов залишаться без ліцензій – поки невідомо.

"Складно оцінити, хто з гравців через нові вимог покине ринок. Але сьогодні відомо, що не всі компанії можуть собі дозволити зайве резервування. До того ж, не всі ведуть грамотну фінансову політику по розміщенню резервів", – зазначив голова правління СК "Арсенал Страхування" Сергій Авдєєв.

Одночасно експерти вважають, що найбільше проблем з виконанням нових вимог буде у страховиків, які сьогодні продають поліси за демпінговими цінами і виплачують посередникам не звичні 20% комісії, а всі 40 – 50%.

"При собівартості поліса, умовно, в 1000 грн, СК отримує за полісом 500 – 600 грн. І на формування резерву, який покривається активами, у вигляді грошових надходжень, цих грошей і не вистачає. Імовірність того, що він зможе нормально сплачувати страхові випадки в майбутньому, знижується. Це потенційний банкрут", – зазначив замістити голови правління СК" Універсальна "Андрій Семергей.

Саме такого роду компанії найчастіше зазнають фінансових проблем: їх активи забезпечені сміттєвими акціями. І відправляють в Нацкомфінпослуг липову звітність. За різними оцінками, так працює майже половина страхового ринку України.

А що людям?

Проте,впершучергувіднечистихнарукустраховиківстраждає нерегулятор,аклієнти.Аджечерезрегулярніфінансовіпроблеми,СКбудутьне взмозірозплачуватисязлюдьми,колиутихвиникаютьстраховівипадки(проблемизіздоров'ям,аварії,псуваннямайната ін.).

"Швидше завиконуватимутьсянормативи,будутьплатитиагентам,алебудутьекономитиналюдях,зменшуючистраховівиплати",-підтвердивголоваправліннягромадської спілки"Український страховийомбудсмен"ЮрійЧуніхін.
Реклама

Проблемнікомпаніївжехімічатьзполісами:практикуютьзменшеннясумстраховоговідшкодування,ііншіхитрощі.Всезоднією метою-щобзгодомменшезаплатитилюдині.Дляцьогобудутьпридумуватинайрізноманітнішівідмовки.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти