Річні до 700%: в Україні зміняться правила видачі дрібних кредитів

5 квітня 2017, 08:16

Кредиторів зобов'яжуть наочно вказувати всі ставки і зізнаватися в прихованих платежах

Українцямз 10 червняпокажутьреальнуцінудрібнихкредитів-від3,2тис.грн.Кредитні спілкитафінансовікомпаніїзобов'яжутьпереписатиумовикредитнихдоговорівподрібнимпозикам-Нацкомфінпослугвжерозробивновівимоги,яківступлятьвсилуцього літа,пишеUBR.

"Вивчаючи ринок, ми бачили договори із зазначенням ставки в 2% в день, що виливається користувачеві в 700% річних. Бачили договори, де за затримку погашення кредитів компанії ставили пеню за 2% в день, що в результаті становило фактично 1300% річних. якщо людина побачить такі цифри і зрозуміє, що при позиці в 1000 грн. через якийсь час їй треба буде повернути 10-13 тис. і більше, то, можливо, бажаючих брати такі кредити буде менше. Тоді люди задумаються, чи не варто стати учасником кредитної спілки або звернутися в банк, де ставки набагато менше", – пояснив потреба в змінах член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.

В тренді
Українців попередили про нову аферу в Мережі: шахраї крадуть з картки всі гроші
За новими вимогами,кредитнідоговориперепишутьздеталізацієювартостіспоживчих кредитів.Фінансистівзобов'яжутьрозжовуватиприхованіплатежі:
  • відсоткизакористуваннякредитом;
  • комісії;
  • платежізапослугикредитногопосередника;
  • платежізадодатковіпослугикредитуючоїорганізації,пов'язанізотриманням,обслуговуванняміповерненнямкредиту:розрахунково-касовеобслуговування,платежізаобслуговуваннякредитноїзаборгованості,платежізаюридичне оформлення;
  • оплатуіншихсупутніхпослугкредитора;
    комісійна винагорода, якавиплачуєтьсякредиторутретімиособи,які надаютьпослугиспоживачуприоформленнікредитногодоговору.
Аленавряд чилюдейповністювідлякаютьвідфінустановновікредитніумови.Навітьпіслятого,якїм"відкриютьнанихочі".Дрібніпозикизазвичайберутьті,хтоне можепрожитибезкредитів-вонипростозмушенізаймати,щобдотягнутивідзарплатидозарплати.

За словами експертів, повинен відбутися переділ ринку. Позичальники переорієнтуються на ті небанківські фінустанови, які зможуть запропонувати людям найбільш прийнятні умови. За словами Зальотова, саме на це і розраховує Нацкомфінпослуг.

В теорії в боротьбу за позичальника могли б вступити і банки. Однак ті поки налаштовані песимістично – не бачать своїх клієнтів в людях, які звикли кредитуватися під гігантські відсотки у фінансових компаніях і кредитних спілках на 1 – 2 місяці.

"Люди з вищою і середньою освітою не йдуть в кредитні установи, тому що розуміють реальну вартість позик в них. Користуються послугами кредитних організацій бідні і малограмотні верстви населення. У них мало шансів отримати кредит в банку: в скорингових системах банків по цій категорії стоять певні обмеження", – зазначив екс-голова правління Вектор Банку Олег Фесенко.

На низькій фінансовій грамотності споживачів дорогих позик наголошують і інші банкіри.

"Клієнт кредитних організацій не вміє рахувати, і бере позику в більшості своїй на їжу. І це не перебільшення. А значить в разі виникнення форс-мажорних обставин, така людина просто перестане обслуговувати банківський кредит", – пояснив голова Правління Forward Bank Андрій Кисельов.

Проблеми з отриманням дрібних кредитів в банках будуть у людей і через складнощі з роботою. Відсутність постійного робочого місця часто є причиною для відмови в банківському кредиті. З цієї частини фінансисти не готові пом'якшувати свої вимоги і продовжать висувати жорсткі фінансові вимоги.

"Перевірка кредитоспроможності клієнтів, які прийшли з фінкомпаній, що не буде якось відрізнятися від оцінки ризиків за всіма іншими клієнтам. Гарна кредитна історія і платоспроможність залишаться основними вимогами", – запевнив заступник голови правління Банку Кредит Дніпро Андрій Мойсеєнко.

І додав, що банки не зацікавлені в кредитуванні на короткі терміни (місяць-другий). Готові займатися позичальниками, що позичають гроші хоча б на півроку.

Якщо людина виконає всі ці умови, може претендувати на більш дешеві позики. Якщо мова буде йти про кредити готівкою – під 80-90% річних, а якщо про овердрафт по зарплатній картці – взагалі під 30-35% річних.

"Банки не кредитуватимуть по 700% річних. У них ставки в рази нижче", – підкреслив Андрій Кисельов.

Фінансисти впевнені, що на поточний момент мало хто з позичальників фінансових компаній і кредитних спілок зможуть перейти на обслуговування в банки. Хоча все-таки сподіваються, що в міру поліпшення своїх життєвих умов і більш детального вивчення кредитного цінника, люди навчаться підлаштовуватися під суворіші вимоги банківських установ.
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти