В Україні ліквідують ще один банк

21 грудня 2017, 08:40

Фінустанова з 2011 року працювала в статусі санаційного

Національний банк України (НБУ) за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення від 19 грудня 2017 №811-рш про відкликання банківської ліцензії санаційного банку та ліквідації публічного акціонерного товариства (ПАТ) "Родовід Банк".

Реклама

Відповідно до вимог статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" Родовід Банк був віднесений до категорії неплатоспроможних 25 лютого 2016 року.

Як пояснювали в НБУ, Родовід Банк був капіталізований державою в 2009-2011 роках, а з 2011 року працював в статусі санаційного. Передбачалося, що завданням діяльності санаційного банку буде проведення протягом 5 років ефективної роботи з активами банків державного сектора і повернення державних коштів, спрямованих на капіталізацію банку. Однак поставлене завдання не було досягнуто. До того ж, Родовід Банк показав низьку результативність роботи і з власними активами.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Нагадаємо, після довгої перерви банківська система України знову стала прибутковою – за 10 місяців 2017 року чистий прибуток платоспроможних банків склала 2,15 млрд грн. Однак у звіті про фінансову стабільність Нацбанк, оцінюючи ризики для банківської системи України, особливо відзначав юридичний ризик. НБУ підкреслює, що права кредиторів слабо захищені на рівні як законодавства, так і практики його застосування.


Родовід Банк постраждав від фінансової кризи, втративши ліквідність і здатність обслуговувати клієнтів, і в березні 2009 року в банк була введена тимчасова адміністрація. У 2009 році уряд прийняв рішення про капіталізацію банку державою і збільшило капітал банку на 8,4 млрд грн, ще 3,95 млрд грн банк отримав від держави в 2011 році (всього 12,35 млрд грн). В результаті збільшення капіталу частка держави в ПАТ "Родовід Банк" склала 99,9%.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти