В Україні вводять єдину систему фінансової звітності

20 грудня 2017 12:36

Нова система запрацює на базі Нацкомісії з цінних паперів та буде повністю електронною

Після посилення вимог до аудиторів банків, Міністерство фінансів України, Національний банк (НБУ), Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг підписали меморандум про впровадження єдиної системи фінансової звітності.

Реклама

Згідно з меморандумом, основне завдання регуляторів – введення в Україні нової системи фінансової звітності, яка дозволить здійснювати прийом, обробку, перевірку та розкриття звітності підприємств в єдиному електронному форматі.

Передбачається, що запуск системи відбудеться в 2019 році, оскільки відповідно до закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", підприємства, що становлять суспільний інтерес, повинні складати та подавати фінансову звітність органам державної влади за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі саме з 2019 року .

Нова система фінансової звітності запроваджується на базі НКЦПФР.

Відповідно до законодавства, подавати фінансову звітність в рамках нової системи будуть підприємства, що представляють суспільний інтерес:

Не пропусти!
Дружини футболістів збірної України готові до польоту і навіть пригледіли вертоліт
Дружини футболістів збірної України на білій вечірці: Юлія Кривцова, Маргарита Степаненко та Юлія Пятова
  • емітенти, цінні папери яких допущені до біржових торгів;
  • банки;
  • страховики;
  • недержавні пенсійні фонди;
  • інші фінансові установи і підприємства, які належать до великих підприємств.
Реклама

При цьому, до переліку таких підприємств не включені професійні учасники фондового ринку.

Компаніям, які здійснюють кілька видів професійної діяльності, і регулюються різними регуляторами, не буде потрібно складати звітність для кожного з регуляторів окремо.

З 2018 року всі українські підприємства повинні вести бухоблік і складати фінансову звітність з урахуванням європейських правил. А саме, подавати так званий "звіт про управління" – документ, що містить не тільки фінансову інформацію, а й інші дані, що характеризують поточний стан і перспективи розвитку компанії. Щоб показати основні ризики і невизначеності в діяльності підприємства. Цієї долі зможуть уникнути тільки мікро- і малі підприємства.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти