Ресурси Фонду гарантування вкладів тануть: чи є ризик для вкладників

10 липня 2018, 19:24

Фонд гарантування втратив за місяць понад 300 млн грн, а його ресурси впали нижче 15 млрд грн

Фінансові ресурси Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) в червні 2018 року скоротилися на 312,68 млн грн, або на 2,1%, повідомляє прес-служба Фонду.

Реклама

Таким чином, за підсумками червня 2018 року, Фонд гарантування вкладів має 14,794 млрд грн. Як повідомлялося, фінансові ресурси ФГВФО в травні 2018 року зросли на 0,7% – до 15,106 млрд грн. Раніше у Фонді підрахували, що навіть при песимістичному сценарії цих коштів вистачить, щоб повернути українцям депозити в неплатоспроможних банках – масових банкрутств банків експерти вже не прогнозують.

Разом з тим, як розповів раніше заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик, станом на травень 2018 року Фонд мав уряду 145 млрд гривень, причому ці гроші позичали на комерційних умовах – під високий відсоток.

Сам Фонд гарантування отримує кошти, або позичаючи в уряду, чи продаючи активи неплатоспроможних банків. Відзначимо, в Україні запустили  голландські аукціони для банківських активів . Фахівці вважають, що т.зв. "редукціони" дозволяє встановити реальну ринкову ціну лота. 

В тренді
Уряд придумав, де взяти 60 млрд грн: ФОПів не чіпатимуть

Станом на 1 липня учасниками Фонду гарантування вкладів фізосіб були 82 банки. Нинішнє законодавство передбачає, що банківські вклади фізосіб в Україні гарантовані в обсязі, що не перевищує 200 тисяч гривень.

Реклама

Відзначимо, єдиний банк в Україні, вклади в якому в обхід Фонду гарантовані державою, причому в 100% -му обсязі – це повністю державний Ощадбанк. "Ощад" не входить до ФГВФО і не платить внески до Фонду. Разом з тим, існують умови, при яких Ощадбанк повинен буде приєднатися до Фонду – при цьому вклади в "Ощаді" втратять 100% -ву гарантію держави, але Фонд отримає додаткові ресурси для виплат коштів обдурених вкладників інших банків.

До слова, верхній поріг гарантованої суми відшкодування вкладів може вирости в чотири рази – до 800 тис. грн. При цьому голова ФГВФО Костянтин Ворушило підкреслював, що для підвищення гарантованої суми відшкодування вкладів необхідно стабілізувати фінансове становище Фонду і не допустити втрати активів неплатоспроможних банків.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти