Депозит і податкова: чи потрібно українцям заповнювати декларації і сплачувати податки

9 липня 2018, 11:54

Відсотки від депозитів вважаються доходом, українці, за законом, повинні сплачувати податки зі своїх доходів

В Україні щороку зростає середня сума депозиту і кількість вкладників банків. Близько мільйона клієнтів зберігають в фінансових установах 0,5 трлн грн. І кожен з них продовжує отримувати прибутки. Сайт "Сегодня" разом з головою правління банку ПУМБ Сергієм Черненко розібрався, чи повинні українці звітувати про свої депозити фіскальній службі і сплачувати з них податки.

Задекларував доходи – спи спокійно

Українці за законом повинні платити податки зі своїх доходів. І мова йде не тільки про заробітну плату, а й про дохід від продажу нерухомості, машин, здавання квартири в оренду, інвестиційного прибутку. І відсотки за депозитами, як пояснює Сергій Черненко, також вважаються інвестиційним доходом.

"Чи є депозит інвестиційним доходом? Звичайно! Адже людина отримує відсотки. Це один з найприбутковіших інструментів заощадження грошей сьогодні", – розповідає голова правління банку ПУМБ.

Так, згідно з офіційними даними НБУ, середня ставка за депозитами – до 15%. Такий дохід не тільки дозволяє повністю компенсувати зростання цін, але і заробити. Депозити – один з найнадійніших інструментів примноження заощаджень. Фінансові установи, які пережили кризу і давно працюють на ринку, вже багато років стабільно виконують всі свої зобов'язання перед клієнтами. Більше того, збереження вкладів гарантує й українське законодавство.

Чи потрібно звітувати за банківські вклади

"Листи щастя" від податківців власники депозитів не отримують. Справа в тому, що банк сам сплачує всі податки і звітує перед фіскальною службою. Тому тим, хто довірив свої заощадження банкам, можна спати спокійно. Заповнювати декларації або тим більше віддавати частину доходів державі не доведеться.

"Листи податкова не надішле людині, яка має в банку депозит. Вам не потрібно переживати! І тим більше звітувати перед державними органами за свій внесок. За фактом банк є податковим агентом кожного вкладника. Нараховує і перераховує до бюджету всі податки з відсотків автоматично", - пояснює Сергій Черненко.

Також власникам банківських вкладів не варто хвилюватися, що фінансова установа передасть інформацію податківцям. Так, згідно із законом вся інформація про клієнтів захищена, і якщо її просто так передати, наприклад до Державної фіскальної служби, банку загрожує кримінальна відповідальність.

1530608535.72

Всі подробиці в спецтемі Повернення вкладів

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти