Ганьблять в соцмережах і обіцяють розправу: як колектори псують життя українцям

29 жовтня 2018, 08:12

Юрист пояснив, на що мають право фірми по стягненню боргів

КолекторськіфірмивУкраїнітиснутьнаборжників,не гребуючиніякимизасобами.Зокрема,оббріхуютьукраїнціввсоцмережахінавітьпогрожують розправоюнадріднимиіблизькими.НещодавнопідКиєвом  колектори вигнали з квартири жінку прямо в домашніх тапочках.

Реклама

Одназжертвбруднихметодів-ОльгаБоравлева-звернуласядо"Сегодня".Нашікореспондентирозбиралися,чи маютьправовамдзвонитиівимагатигроші,іякдативідсічкривдникам.

"Алкашка, набралася кредитів як собака бліх ...", – такі повідомлення в соцмережі дівчині щодня пишуть колектори. Як пояснює Ольга, її родичка взяла кредит 12 тисяч гривень, а гроші не повертає. З'ясувати, яка саме компанія працює такими методами, дівчині не вдалося.

"Природно,колекторипочинаютьдзвонити,погрожують фізичноюрозправоюдітям,мені.Заводятьсяфейковісторінкивсоцмережах,зцихсторінокпостятьфото,пишутьсявсякіобрази",-розповідаєОльга.

Як"профі"тиснутьнаборжників,розповівколекторзістажемАндрій.Датикоментарвінпогодивсянаумоваханонімності.Засловамиколектора,працівникитакихфірмпрацюютьпідприкриттямфінансовихустановізарадиповерненнякредитівнавітьшантажуютьлюдей.

"Роботаколекторівзалежитьвідрезультатубезпосередньо-тобтовідтого,наскількиуспішновониможутьвпливатинапсихікулюдей.Яне разчув,якдзвониликлієнтуіговорили:"Аботи,с ***,платишсьогодніборг,абоп***твоїмрідним",-розповідаєпрацівникколекторськоїкомпанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Юристистверджують:такадіяльністьколекторськихфірмє незаконною.ПрацівникамдозволяєтьсятількивідправлятиSMS-нагадуванняпростан рахункуборжника.Адзвінкиітимбільшепогрози-цекримінальний злочин.

"Якщотакаситуаціясталася,требазвертатисядо правоохоронних органів.На жаль,поліція недужечастореагуєнатакізаяви,однак,якщокілька разівнаписати,діїможутьбути",-радитьадвокатМиколаХахула.

Реклама

Узаявіслідвказувативсіданіпро компанію.Відреквізитіврахунку,наякийвимагаютьперераховуватикошти,дономерівтелефонів,зякихтелефонуютьколектори.Такожюристирадятьзаписуватинадиктофонрозмовузпрацівникамитакихфірм-цебудевагомимдоказом,якщосправадійдедосуду.

Раніше"Сегодня"писалапро те,робити,якщолюдинапрострочила виплату беззаставного "швидкого кредиту" і колектори вже почали погрожувати.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти