Рада дозволила українцям проходити процедуру банкрутства

18 жовтня 2018, 11:40

Кодекс України щодо процедури банкрутства дозволяє ініціювати процедуру банкрутства для фізичних осіб

Верховна Рада прийняла Кодекс України за процедурою банкрутства (№ 8060), який впроваджує в країні інституцію банкрутства фізичних осіб. За прийняття документа в другому читанні і в цілому проголосували 237 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Реклама

"Завдяки прийняттю кодексу ми піднімемося на 10 позицій в рейтингу Doing Business", – зазначив представляв документ голова комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук. Голова комітету також вказав, що кодекс буде введений в дію через шість місяців.

Безпосередньо перед голосуванням Іванчук повідомив, що Головне юридичне управління Верховної Ради підготувало свої зауваження до документа, які комітет оперативно врахував ввечері 17 жовтня. У зв'язку з цим він зачитав з голосу ще 5 сторінок правок, з якими Кодекс і був прийнятий.

Представляючи кодекс, депутат зазначив, що документ структурований в чотири книги. За його словами, перша книга регулює загальні положення і терміни, друга – діяльність самоврядної організації арбітражних керуючих, третя – питання банкрутства юридичних осіб.

"А четверта книга – це новела в українському законодавстві, такого не було – це банкрутство фізичних осіб", – підкреслив Іванчук.

Реклама

Він зазначив, що нововведення дає можливість фізособам – сумлінним позичальникам в разі складної економічної ситуації ініціювати процедуру банкрутства і очиститися від цього боргового зобов'язання, тоді як кредитор позбавлений такого права.

В тренді
Гречка більше не дорожчатиме. На якій позначці завмерла ціна за кілограм
Щоб зробити крупу більш корисною, обсмажте її на пательні

Іванчук уточнив, що до даного законопроекту до другого читання надійшло понад 1300 поправок, з яких приблизно 40% були відхилені. За його словами, під час доопрацювання кодексу була змінена його структура: з тіла законопроекту випали цілі норми, наприклад, мирова угода, і всі правки, які пов'язані з мировою угодою, втратили свою актуальність.

Голова комітету додав, що був відхилений блок поправок про введення системи автоматизованого арешту рахунків, оскільки вона раніше не отримала підтримки в парламенті.

"Відхилена більша частина поправок про введення Єдиного електронного реєстру боржників. У процесі обговорення і глибокого аналізу нам довели побоювання, що може мати витік конфіденційної інформації рахунків юридичних, особливо фізичних осіб", – повідомив також Іванчук.

За його словами, багато питань були перенесені на рівень підзаконно-нормативних правових актів, зокрема деталізація регулювання процедури продажу майна боржника.

Реклама

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов зазначив, що прийнятий документ передбачає продаж майна банкрутів на прозорих електронних аукціонах ProZorro.Продажі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти