Юрист розповів, як змінився принцип відпрацювання боргів перед ОСББ

13 жовтня 2018, 07:09

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Мешканці багатоквартирних будинків зможуть відпрацювати борги перед ОСББ

5вересня2018року Кабінетміністрівзатвердивпостанову№711,згідно з якоюмешканцібагатоквартирнихбудинківможутьвідпрацюватисвоїборги.Так,якщоулюдиниєзаборгованість,вонаможеукластидоговірбезпосередньозсамимОСББівідпрацюватисвійборгабожзменшитийогосуму.

РадникАдвокатськогобюро"Spenser&Kauffmann"МаксимЛитвинкаже,щосхожиймеханізмпрацювавіраніше,алезаразвньоговнеслидеякізміни
.

"ТакийпорядокзатверджуєтьсяКМУкраїни невперше.Зокрема,раніше діючийпорядокрозрахунківзатакіопераціїзатвердженийКМУкраїнипостановою№1521від 11 жовтня 2002року",-нагадавЛитвин.

Реклама

Наприклад,заразможнавиконатироботилишенасуму,якабудеменшою від суми боргу,абожсумірноюйому.Доцьогоможнабуловказувативдоговорісуму,якаперевищуваларозмірборгу,абожвиплачуватилюдиніготівкузавиконануроботу.Правда,уцьогообмеженнятежєсвоїпідводнікамені.

Експертзазначає,щобагаторобітпоремонту/реконструкції(особливовстарихбудинках)виконувалисяокремимимешканцями,якініколи небулиборжникамизі сплативнесківтаплатежів,пов'язаних з утриманнямбагатоквартирногобудинку.Прицьомутакіроботи(інодідоситьдорогі)виконувалисяспіввласникамиза власною ініціативоюабочерез великунеобхідність,наприклад,протікає дахіт.д.

"Пізніше,за попередньою домовленістюзОСББабочерезсудовіпроцеси(вразінебажання/бездіяльностіОСББ)вартістьздійсненихробітмоглабутивіднесенаспіввласникуврахунокмайбутніхплатежівпередОСББ.За новим порядкомсумаза договоромпро виконанняробітне повиннаперевищуватисумузаборгованості",-пояснюєЛитвин.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як українці об'єднуються в ОСББ і захищають свої права, а також з якими проблемами стикаються члени ОСББ.

Детальніше про те, як можна списати борги за комуналку, читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Як списати борги за комуналку: в Україні ввели нові правила 

Реклама


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти