Фонд гарантування зупинив виплати вкладникам банку "Михайлівський"

8 грудня 2016, 10:54

У ФГВФО підкреслили, що виплата вкладів відновиться вже в цьому році

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) повідомляє про тимчасове призупинення виплат за Загальним реєстром вкладників ПАТ "Банк Михайлівський", починаючи з 8 грудня 2016 року. Про це йдеться в повідомленні на сайті Фонду.

Реклама

У ФГВФО підкреслили, що виплата коштів буде відновлена не пізніше 16 грудня 2016 року.

Як повідомляється, протягом періоду з 8 по 16 грудня 2016 року відбудеться доповнення Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за рахунок коштів Фонду.

Фонд гарантування зазначає, що з 15 липня по 1 грудня 2016 року відшкодування вже отримали майже 22 тис. вкладників банку на суму 1,29 млрд грн.

Нагадаємо, 19 листопада 2016 року вступив в силу запропонований президентом України Петром Порошенком Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, заподіяної зловживаннями в сфері банківських і інших фінансових послуг" – Верховна Рада України отдалав за нього 285 голосів народних депутатів.

Реклама

Відповідно до прийнятого закону, формується перелік фізичних осіб, прирівняних до вкладників ПАТ "Банк Михайлівський" для включення їх до загального реєстру на виплати.

Як зазначила заступниця глави Нацбанку України Валерії Гонтаревої Катерина Рожкова, прийнятий Верховною Радою закон стосується конкретних операцій фізосіб з фінансовими небанківськими установами, а тому вкладники банків повинні будуть як і раніше дотримуватися вимог законодавства в частині гарантування вкладів.

"Цей закон (№5390 – Ред.) спрямований на попередження їх (подібних махінацій з вкладами – Ред.) в майбутньому. Тобто сьогодні ми ідентифікували таку проблему в банку "Михайлівський", але зараз всі наші дії будуть працювати на майбутнє", – розповіла Рожкова.

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць

За її словами, щоб не допустити такі махінації, в законі прописані два заборони:

  • для банків – виступати в ролі "платформи";
  • для небанківських установ – залучати вклади.

"Нам дано право фактично перевіряти банки, чи виконують вони свої зобов'язання по повному розкриттю інформації", – заявила заступник голови НБУ, додавши, що вона впевнена – цей закон не стане "об'єктом маніпуляції".

Реклама

Як повідомлялося, за даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), з використанням схеми, яку покликаний блокувати законопроект №5390, були обкрадені 14 тис. фізосіб-вкладників "Михайлівського" на суму понад 1,5 млрд гривень. При цьому вік понад 45% фізосіб, які постраждали від схеми, – більше 55 років.

У пояснювальній записці до законопроекту описана схема, по якій банки обманювали вкладників, оформляючи замість договорів банківського вкладу договори позики з небанківськими організаціями. Рахунок вкладника в банку в цьому випадку діяв просто "транзитною точкою" для грошей, які витікали на рахунки небанківських організацій. Такі "депозити" законодавчо не захищені в Україні, бо Фонд гарантування займається саме банківськими вкладами.

Закон наказує:

  • розширити на ошуканих осіб дію гарантій відшкодування коштів;
  • посилити відповідальність небанківських організацій (в т. ч. пов'язаних з банками);
  • встановити заборону фінустановам залучати кошти фізосіб (крім учасників предпрития) із зобов'язанням їх повернення, у тому числі шляхом отримання позики;
  • зобов'язати банк при виконанні функцій агента, повіреного або іншого последніка по залученню коштів від фізосіб попередньо ознайомлювати клієнтів в письмовій формі про нерозповсюдження на їхні кошти гарантій відшкодування.

Окремо в президентському законі вказується, що відшкодування обдуреним вкладникам не повинні вплинути на показники держбюджету – можливо, саме тому в розробці документа брав участь Мінфін і Нацбанк. Також залучалися правоохоронні органи.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти