В Україні слідом за нафтопродуктами подорожчають газ і вугілля – експерт

25 вересня 2018, 18:10

Дмитро Дубенський

Нові партії нафти будуть завозитися в Україну вже за підвищеними цінами, прогнозує аналітик

ПідвищенняціннанафтуеталоннихмароквходібіржовихторгіввНью-Йоркуприроднимчиномспровокуєціновий сплескнанафтопродуктиігазвУкраїні.

Про цевкоментарісайту"Сегодня"розповівекономістБорисКушнірук
.

"Безперечно, ціни виростуть. Це закладає проблему з системним лагом, і тому додатково зросте ще і вартість газу з вугіллям. Тому що вони теж відносяться до вуглеводнів, і цінові показники на них взаємопов'язані з цінами на нафту. Тому витрати на це потрібно буде збільшувати в будь-якому випадку – і в бюджеті, і підприємствам, і населенню. Відмінність лага по нафті – буквально кілька тижнів, тому що ті партії нафти або нафтопродуктів, які постачальники завезли в Україну, вони реалізовуються. А нові поставки об'єктивно йтимуть вже з більшою ціною", – пояснив він.

Реклама

Прицьому,за словамиексперта,більштого,існуєризикподальшогозростанняціннанафтучерез сукупністьфакторів,якідо цьогопризводять.Томупаливонаукраїнському нафторинкутежпродовжитьдорожчати.

Якповідомлялосяраніше, 25 вересняф'ючерс на Brent під час торгів піднявся вище 82 доларів за барель вперше з осені 2014 року, досягнувшипозначкив82,2доларазабарель.Пізнішецінитрохивідкотилися.

WTIзпоставкоювлистопадівходіторгівдорожчаладо72,4доларазабарель.

Нагадаємо,аналітикиBloombergранішепрогнозували,щоціни на нафту виростуть до 100 доларів. ЗасловамиспівзасновникакомпаніїMercuria Energy Group Ltd.ДаніеляЙеггі,вартістьнафтиможеперевищити100доларівзабарельвжевчетвертомукварталі2018 року,оскількиуринкунемаєдостатніхпотужностей,щобзаміститивибуваютьзринкуобсягиіранськоїнафти.

Реклама

Ранішепрем'єр-міністрУкраїниВолодимирГройсманзаявляв,щодляУкраїнипитанняенергонезалежностідужеактуальнеієдержавною стратегією.На думкупрем'єра,примаксимальномузабезпеченнікраїнивласнимиенергоресурсами(газом,вугіллямііншимпаливом)країнабудеменшзалежнавідзовнішніхпостачальниківірізкихстрибківціннаенергоресурси.

"Нашестратегічнезавдання-більшеновихлав,видобутокукраїнськоговугілля",зазначив прем'єр під час візиту до шахти ДТЕК ім. Героїв Космосу вПавлоградськомурайоніДніпропетровськоїобласті.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти