Споживчі настрої українців падатимуть і надалі – експерти

13 вересня 2018, 07:23

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Ключовими факторами, які вплинули на зниження споживчих настроїв, стала девальвація гривні і анонсоване підвищення цін на газ

В Україні падають споживчі настрої, а експерти впевнені, що всьому виною невпевненість у завтрашньому дні. Споживчі настрої українців покращилися три місяці поспіль, і в червні індекс склав 65,6 пункта. Так, аналітики компанії GfK Ukraine, які і проводили розрахунки, відзначали, що такі показники пов'язані зі зростанням реальних доходів, і з тим, що влітку багато продовольчих товарів стають значно дешевшими.

Реклама

Але вже в липні індекс істотно впав – до 61,8 пункту. У дослідженні GfK Ukraine відзначається, що найбільші зміни торкнулися оцінки українцями поточного і майбутнього особистого матеріального становища. Ключовими факторами, які вплинули на зниження споживчих настроїв, стала девальвація гривні і анонсоване підвищення цін на газ.

З огляду на те, що гряде зростання тарифів на газ, а девальвація гривні навряд чи буде зменшуватися до кінця року, настрої українців вирости не зможуть.

"Поки триватиме девальвація гривні, а вона буде тривати, тому що це заплановано в бюджеті, споживчі настрої українців не зможуть покращитися. Фактично, коли підвищать ціни на газ для населення, індекс споживчих настроїв ще більше знизиться", – говорить Андрій Новак, голова комітету економістів України.

Василь Юрчишин, директор економічних програм аналітичного Центру ім. Разумкова, нагадує, що ще один важливий момент – наближення виборів, коли починається агітація, популістські рішення та боротьба навколо бюджету.

"Всі добре знають і розуміють, що з наближенням виборів почнуться виборчі марафони. Очікувати якихось поліпшень навряд чи можливо. Тому що ми знаємо з попередніх років, що в цей час починається боротьба навколо бюджету, економічно необґрунтовані підвищення мінімальної заробітної плати, соціальних стандартів . І всі прекрасно розуміють, що все це носить популістський характер ", – відзначає Юрчишин і додає, що в таких реаліях індекс споживчих настроїв навряд чи зможе збільшитися.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про головні причини зростання курсу долара.

Реклама

Більш докладно про те, чому падають споживчі настрої українців, читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Впевненість українців в економіці країни падає: причини і прогнози

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти