Україна нарощує видобуток газу завдяки новим технологіям

24 липня 2019, 22:21

Компанія ДТЕК Нафтогаз впроваджує передовий досвід заради того, щоб зробити Україну більш енергонезалежною

Україна – друга в Європі за кількістю блакитного палива, яке лежить просто під ногами, в землі. Випереджає за кількістю запасів нашу країну тільки Норвегія.

Реклама

При цьому Україна купує газ у інших країн і лише намагається відмовитися від імпортного. Щоб допомогти країні стати енергонезалежною і добувати більше, "ДТЕК Нафтогаз" використовує в роботі нові технології і іноземний досвід.

Сьогодні в компанії відбулася чергова відеонарада. На зв'язку з Києвом, зокрема, була Полтава. Відбулася розмова про те, як шукати поклади газу в глибоких горизонтах – понад шість кілометрів. Порадитися представники компанії часто кличуть не тільки українських, а й закордонних експертів.

"Ви не повинні сумніватися, ви повинні тестувати нові інструменти, які є на ринку, навіть якщо це займе якийсь час. Також треба впроваджувати нові методології, які довго розробляли в західних країнах", – говорить іноземний експерт Жан Люк Дебрю.

Досвідом з українськими видобувачами газу готові ділитися прославлені на весь світ консультанти та експерти. Незважаючи на щільний графік і різницю в часі, фахівці з різних країн і різних компаній знаходять можливість вийти на зв'язок. Експертна рада, яку створив "ДТЕК Нафтогаз" – це десятки фахівців. Вони обмінюються думками, радяться, запитують і знаходять вихід із найбільш нестандартних ситуацій. Спочатку компанія впроваджує ці рішення у себе на виробництві, а потім скористатися міжнародним досвідом зможе і вся галузь.

"Для збільшення обсягу видобутку газу і наближення України до енергетичної незалежності необхідно впроваджувати системно нові технології та інновації. Саме тому" ДTЕK Нафтогаз "створив, сформував експертну раду з числа провідних міжнародних експертів, які будуть допомагати нашій команді аналізувати складні технологічні, геологічні питання і впроваджувати найкращі світові практики в Україні ", – розповів генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров.

Саме сучасні технології дали компанії можливість пробурити в цьому році глибоку свердловину на Полтавщині за рекордні три з половиною місяці. Раніше в Україні на це витрачали більше року. "ДТЕК Нафтогаз" активно розвиває не тільки свої підприємства, а й всю галузь. В Україну йдуть іноземні інвестиції і досвід.

"Досвід зарубіжних країн, досвід провідних регіонів, де швидко наростає видобуток газу і нафти, доводить, що саме завдяки використанню більш ефективних або найбільш ефективних технологій у регіоні і досягається такий ефект. Здається, парадокс. Ви бурите, використовуючи менше верстатів, але при цьому видобуток йде вгору. Технологія – це одна сторона медалі. Треба вміти ще ними користуватися ", – говорить виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній України Роман Опімах.

Реклама

Україна має великий потенціал для видобутку блакитного палива. Його запасів вистачить на десятки років. Але більша частина занадто глибоко під землею. І щоб дістати звідти газ, доведеться освоювати нові технології та використовувати досвід іноземних компаній.

Раніше повідомлялося, що "ДТЕК Нафтогаз" і компанія Q.B. Johnson Manufacturing (США), провідний світовий виробник устаткування для нафтогазової галузі, провели конференцію "Основні аспекти при виборі технології підготовки газу. Порівняння підходів Північної Америки і України". Семінар відвідали понад 50 учасників, в тому числі представники найбільших українських газодобувних компаній.

Крім того, Україна провела конкурс на право розробляти нові ділянки, де можуть бути поклади блакитного палива. Серед учасників – українські та іноземні інвестори. Вони готові інвестувати майже півмільярда доларів на пошуки палива.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти