Газовидобувна галузь за п'ять років пройшла шлях від стагнації до часткового одужання – експерт

10 липня 2019 19:53

2018 рік став переломним у трансформації сектора, говорить начальник відділу з комунікацій ДТЕК Нафтогаз Олександр Шевельов

За останні п'ять років газовидобувна галузь України пройшла шлях від стагнації і розрізненості до часткового одужання і синергії.

Реклама

Про це в своєму блозі на сайті Дело пише начальник відділу з комунікацій ДТЕК Нафтогаз Олександр Шевельов.

За його словами, 2018 рік став переломним в трансформації сектора: була спрощена дозвільна система, запрацював закон про децентралізацію ренти, стартували відкриті аукціони в ProZorro.

"Результати змін відчули на собі всі стейкхолдери газодобувних компаній, наприклад, місцеві громади отримали рентні відрахування і запустили проекти, роками чекали фінансування; істотно пожвавився сервісний напрям; ринок став відкритішим і технологічнішим", – зазначає Шевельов.

Історично газовидобуток – це складна і комунікаційно закрита галузь, де за десятки років серед регіональних аудиторій вкоренилися міфи про технології видобутку, каже експерт. Жителі районів, на території яких ведеться розробка родовищ, досі щиро дивуються, чому у них не безкоштовний газ, адже "там стоїть бурова вишка".

В тренді
В Україні підвищили пенсії військовим – кому, коли і скільки почнуть виплачувати
Фото: колаж "Сьогодні"
Реклама

"При цьому вони поняття не мають про рівень капіталомісткості і складності процесів, пов'язаних з газодобуванням. Це виклик для всіх компаній галузі, тому сьогодні вони працюють не тільки на поліпшення показників своєї репутації, але і на формування суспільної довіри до сектору в цілому", – додає Шевельов.

Він також зазначає, що в 2018 році в унісон галузевим реформам були об'єднані зусилля найбільших гравців ринку і створена комунікаційна one voice програма для формування розуміння необхідності реформ і розвіювання міфів серед місцевого населення: "Адже родовища, де компанії видобувають природний газ, часто є сусідами, і ми взаємодіємо практично з одними і тими ж цільовими аудиторіями – від жителів до місцевої влади. Від спільної роботи виграє кожна компанія, галузь і держава в цілому".

"Багато що вже зроблено: змінюється сприйняття і розуміння роботи газовидобувних компаній, тональність і ефективність комунікації з місцевою владою і громадами. Але ще більше належить реалізувати, адже мова йде про часті інформаційні маніпуляції і укорінені стереотипи, складну технічну тему і бажання її зрозуміти місцевим населенням. Здатність галузі ефективно працювати залежить від сприйняття і рівня довіри громадськості, тому дана просвітницька програма не просто важлива, а необхідна. Нами рухає загальна мета – енергетична незалежність України. Для газодобувної галузі це схоже на свою національну ідею", – пише Шевельов.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти