Підвищення прожиткового мінімуму з 1 липня: чи будуть зростати ціни

27 червня 2018, 22:26

Тепер українцям рекомендують витрачати на 3 гривні в день більше

З 1 липня в Україні підвищують прожитковий мінімум.Тепернамрекомендуютьвитрачатина3гривнівденьбільше.Суманезначна,затеекспертивжепрогнозуютьзростанняцін.

Щоозначаєпідвищеннядляекономіки-розбиралися Деталі на 34 каналі.
173грамихліба,стаканмолока,пів-яйця,двімаленькікартоплини.Аще7граміврисуіблизько100грамівм'яса.Цемінімальнийнабірпродуктіввдень,якідержаварекомендуєвживатикожномуукраїнцю.

ПенсіонеркаНеляОлексіївнабагатозцьогоспискунавітьдозволитисобіне може.
Вже 1липня прожитковиймінімумз 1762грн.підніметьсядо 1841грн.Ацеозначає,щокоженукраїнецьзаденьзможевитрачатина3грн.більше-всього60гривень.Запідрахункамидержави,цьогомає вистачити.

Мешканка Дніпра вважає, що в день потрібно мінімум хоча б на харчування гривень 300, інша додає, що на "поїсти" необхідно близько 500.

Експерти пояснюють, в нашій країні прожитковий мінімум залежить не від мінімальних потреб людей.

"Він повинен формуватися виходячи з споживчого кошика, але на жаль він у нас закладається в закон про держбюджет і за календарним графіком змінюється незалежно від сьогоднішньої економіки і цін", – зазначає економічний експерт Михайло Крапивко.

На купівельну спроможність людей підвищення прожиткового мінімуму не вплине, а от ціни виростуть, прогнозують експерти
.

"Якщо підприємець бачить і відчуває, що буде трошки підвищений рівень життя громадян, то він зазвичай цим користується. І якщо ми не будемо нічого купувати, тому що 3 грн. В день – це так перебільшено, 3 грн. В день нам не додає нічого, навіть пачку морозива. Тому доведеться робити акції, знижки і повертатися на той рівень цін який був", – констатує доктор наук з державного управління Таїсія Крушельницька.

Наекономіцітакепідвищенняніяк не позначиться,вважаєглаваопозиційногоурядуБорисКолесніков.Іпідкреслює:одназголовнихумоврозвиткукраїни-легалізаціябізнесу.
Реклама

"Це друкарський верстат. Економіки реальної немає. Економіку з тіні можна витягнути. Перше – витягнути з тіні, друге – залучити міжнародних і внутрішніх інвесторів. Треба відмовитися від державних витрат. Все повинно вирішуватися в електронному вигляді. Це заощадить мільярди доларів, навіть десятки. Так ось ці десятки мільярдів доларів дозволять підняти рівень життя", – говорить він.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Наступнийетапзростанняпрожитковогомінімумупрогнозуєтьсявжевгрудні,майжедо 2000гривень.

Такожз 1 липнястартуєзавершальнийетап медреформи: для149медичнихцентрівпервинноїдопомоги,яківстиглидо 5 червняукластидоговоризновоствореноїНаціональноїслужбоюздоров'я,почнутьотримувативіднеїфінансуванняза новими правилами(ранішеотримуваливідМОЗ).

Ащевлипніукраїнцівпозбавлятьдвохнесподіванихречейшиферу з РФіаналогового телебачення. РосійськупокрівлюдлядахівКабміндодавдо розширеного спискутоварів,забороненихдляввезеннявУкраїнущевкінці травня,алерішеннявступитьвсилулишез3 липня.ЩостосуєтьсястарогоТБ,топротягоммісяця йогопоступововідключативКиєвіта Кіровоградськійобласті-згідно з новою постановоюКабміну,тутвоноповиннобутивідключенодо1 серпня.У рештижрегіонівєтерміндо1 вересня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти