Брак стажу позбавляє пенсії: що буде з непрацюючими українцями

2 квітня 2018, 14:43

Заступник міністра соцполітики пояснив, якими будуть виплати для тих, хто працював "у тіні" або не працював взагалі

Українці, які не заробили достатньої кількості пенсійного стажу, отримають "пенсію" в розмірі прожиткового мінімуму. Про це в інтерв'ю "Сегодня" розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

Реклама

За його словами, ситуації, коли людина залишиться взагалі без засобів до існування, не буде.

"Крім пенсії, у нас передбачена державна соціальна допомога, і, якщо людина не має мінімального страхового стажу, то для неї передбачається соціальна допомога після досягнення 65 років", – пояснив Шамбір.

Заступник міністра уточнив, що державна соціальна допомога призначається в розмірі прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум зараз – 1 373 гривні.

Тобто, ті, хто не напрацював і 15 років стажу, на пенсію не матимуть права. Вони можуть отримати державну соціальну допомогу.

Шабмір підкреслив, що пенсійна реформа передбачає відмінність в розмірі пенсій залежно від стажу.

"Якщо людина не працює, то вона залишиться без пенсії. Що таке пенсія? Це не те, що дарується державами. Пенсія – це те, що зароблено людиною. У нас мінімальний страховий стаж, який дає право на пенсію, – 15 років. І це залишається незмінним. Інше питання, який розмір пенсії буде при такому стажі. Зрозуміло, що якщо одна людина пропрацювала 15 років, а інша – 35 років, то у них повинна бути різна пенсія. І зрозуміло, що, якщо людина платила більше внесків, вона повинна отримувати більшу пенсію. Саме на цьому побудована пенсійна реформа. Так що нелегальна зайнятість негативно впливає на майбутнє людини", – підсумував Шамбір.

Реклама

Детальніше читайте на сайті "Сегодня" в інтерв'ю з Микола Шамбір: "Сьогодні кожен може подбати про свою пенсію".

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти