Перший рейс Ryanair, ціни на алкоголь і нові 20 гривень: що змінилося в Україні за тиждень

Ревізори МВФ доїхали до Києва, а політика НБУ посилюється

Перший тижденьосеніпочавактивнийсезону багатьохсферахжиттявУкраїні.Зап'ятьробочихднівосенівкраїнузайшовнайбільшийєвропейськийлоукостер,Нацбанкнадрукувавновікупюри,авКиївприбуламісіяМіжнародноговалютногофонду(МВФ).Не обійшлосяібезчерговогоподорожчання-нацейразпідвищатьсяцінинаалкогольнінапої.

Сайт"Сегодня"зібравТОП-5ключовихекономічнихновинтижня, що минає
.

1. Ryanair в Україні

3 вересня міжнародний аеропорт "Бориспіль" прийняв первый рейс найбільшого європейського лоукостера Ryanair в Україну з Берліна.Післяцьоголітак здійснивпершийрейсзУкраїни-назаддо столиціНімеччини.

Реклама

ЗавантаженнярейсуRyanairзБерлінадо Києвасклало95%.

"Країни Європи стають ще ближче – один з найбільших міжнародних лоукостерів Ryanair почав польоти з України. Рейс з Києва до Берліна, який відкрився сьогодні – один з дванадцяти маршрутів, які буде здійснювати авіакомпанія в осінньо-зимовий період. Всього за рік Ryanair планує перевезти 635 тисяч пасажирів. Це – очевидні приклади того, що безвізовий режим з Європою, якого так довго чекали українці, – успішно працює. І з самого початку дії Безвізові країни ЄС відвідали вже 1,29 млн наших громадян", – прокоментував початок польотів президент України Петро Порошенко на своїй сторінці в Facebook.

Прицьомугенеральнийдиректор"Борисполя"ПавлоРябікінанонсував,щозаеропортув 2018 році почнуть літати ще два нових лоукост-авіаперевізники.

2. Мінімальні ціни на алкоголь

Реклама

Кабінет міністрів України підвищив мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на алкогольні напої.

Так, мінімальні ціни півищено:

  • на горілко і лікеро-горілчані вироби на 12,4-19,6%;
  • віскі, ром і джин – на 12%;
  • коньяк – на 6,6-9,5%;
  • вина – на 4,5-13,5%.

Зокрема,мінімальнароздрібнацінанапівлітровупляшкугорілкипідвищуєтьсяна12,4%-до89,4грн(з397,76грндо447грнзалітр100%-госпирту).

Реклама

436658

Мінімальніоптово-відпускніцінинагорілкуілікеро-горілчанівиробипідвищуютьсяна19,6%-до321грн/літр100%-госпирту.Мінімальніцінинавинанатуральніпідвищеніна13,5%-до42грнзапляшку0,7луроздрібній торгівлі,накріпленівинаівермути-на8,9%,до49грн,нашампанськезапляшку0,7л-на12,4%,до89грн.

Мінімальнаоптовацінанаконьяк"тризірки"виростезнинішніх386,98грнза1літр100%-госпиртудо412,5грн,вроздробі-з597,3грндо641,6грн,"чотиризірки",відповідно,з412,85грндо455,2грніз645,17грндо696,7грн.Дляконьяку"п'ятьзірок"мінімальнаоптоваціназниженаз495,95грндо481,6грн,ароздрібнапідвищеназ692,6грндо758,3грн.

3. Місія МВФ

ТехнічнамісіяМіжнародноговалютногофондуприбулавУкраїну5 вересня,арозпочала роботу6 вересня.УпершийжеденьпредставникиМВФзустрілисязчиновникамизКабмінуіНБУ,атакожпрем'єр-міністромВолодимиромГройсманом.

Втім,подробиціпереговорівпокине розкриваються.В.о.міністрафінансівОксанаМаркаровалишезаявила,що Україна виконала більшість зобов'язань перед МВФ.

"Візит місії МВФ – позитивний сигнал у відносинах України з Фондом. Станом на сьогодні ми вже виконали більшість зобов'язань перед МВФ в рамках поточної програми співробітництва", -повідомила Маркарова.

ГлаваНБУЯківСмолійранішевідзначав,щонаближенняперспективиотриманняфінансуваннявідМВФматиме позитивнийвпливнастанвалютногоринкуУкраїни,атакожполіпшитьможливостіурядузалучитикредитинаміжнароднихринкахкапіталу.У Нацбанкуспрогнозували,щочерговийтраншфінансовоїдопомогивідМВФУкраїназможеотримативосени2018 року.

МісіяФондупрацюватимевУкраїнідо19 вересня.

4. Нові 20 гривень

Національний банк випустив нову банкноту номіналом в 20 гривень. Купюра буде введена в обіг з 25 вересня.

Міняти старі "двадцятки" на нові українцям не доведеться. "Банкноти зразка 2003 і 2018 років будуть перебувати в обігу одночасно. Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно обмінювати банкноти старого зразка на нові", – підкреслили в Нацбанку.

По дизайнуновабанкнотауспадковуєоновленібанкнотиноміналом100і500гривень.Нановій банкнотізбереженийпортретІванаФранка,алепереміщенийвцентрбанкноти-ранішевінбувсправа.Такожзбереженіколірнагаммаірозмір.

Фото: прес-центр НБУ
Фото: прес-центр НБУ
Фото: прес-центр НБУ
Фото: прес-центр НБУ
1/4

Зелементівзахистунабанкнотіприсутніводянізнаки,захиснастрічка,наскрізнийелемент,оптично-зміннийелемент,латентне зображення,рельєфніелементи,мікротекст.Насьогоднішнійдень20-гривневібанкнотистановлять4,4%відзагальної кількостібанкнотвготівковому обігу.

5. Облікова ставка 18%

Нацбанк з 7 вересня підвищив облікову ставку з 17,5% до 18%, щоб забезпечити зниження інфляції.

"Не дивлячись на зниження інфляції з початку року, реалізація ряду ризиків може в подальшому перешкодити цій тенденції. Проведення більш жорсткої монетарної політики дозволить нівелювати вплив цих ризиків і повернути інфляцію в рамки цільового діапазону в кінці 2019 і досягти середньостроковій мети 5% в 2020 році", – заявив глава НБУ Яків Смолій.

Вінзазначив,щозминулогопідвищеннявУкраїніпосилилисяінфляційніризики:

  • Посилюєтьсятискнавалютикраїн, що розвиваються.Цеможеускладнитидоступукраїнськихпозичальниківдо міжнародних фінансових ринківівплинутинаконкурентособностьпродукціїукраїнськогоекспорту.

  • Через масштабніторговівійнипогіршуєтьсяситуаціянасвітовихринках.Наприклад,торговавійнаміжКитаєміСША,атакожвзаємнісанкціїТуреччиниіСША,якіпризвелидо падінняціннасталь.Нафтаприцьомуподорожчала.

  • Збільшення волатильності курсу гривні.
  • Наближення виборів.
  • Різке зростаннявнутрішньогопопитучерез швидкепідвищеннязарплат.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти