Чому осінній стрибок курсу долара стався раніше, ніж звичайно: пояснення НБУ

6 вересня 2018, 16:20

Національний банк проводить інтервенції на валютному ринку для стабілізації занадто сильних коливань

Зростання курсу долара в Україні в липні-серпні було спровоковано сезонним підвищенням попиту на валюту. Про це заявив заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій.

"Із середини липня і практично весь серпень ми бачили ситуацію, що був підвищений попит на валюту з боку імпортерів. При чому ми не можемо виділити якусь галузь, яка б купувала більше, ніж інші. ... Ми вважаємо, що цей попит був викликаний насамперед сезонним фактором. Він стався, мабуть, трохи раніше [ніж зазвичай], тому що існують очікування. Торік тиск почався з кінця серпня – і цього року ринок уже чекав, що повториться ситуація, і прискорив купівлю валюти, що дало певне перекошення в бік попиту", – пояснив Чурій.

Реклама

Чурій так само нагадав, що Національний банк проводить інтервенції на валютному ринку для стабілізації занадто сильних коливань. При цьому аукціони відбуваються не тільки з продажу, а й з купівлі валюти.

"Наприклад, сьогодні (6 вересня. – Ред.) Ми бачили ситуацію, коли гривня зростає. Ситуація дійсно динамічна. Курс у нас не рухається в одному напрямку, він рухається відповідно з попитом і пропозицією. Останні кілька днів ми бачили, що пропозиція перевищувала попит, що дало змогу Національному банку кілька поповнити свої резерви", – зазначив Чурій.

Він додав, що НБУ в своїй політиці не таргетує певний рівень курсу, а присутність регулятора на валютному ринку необхідно для того, щоб згладжувати коливання курсу.

При цьому, як зазначив глава НБУ Яків Смолій, в порівнянні з гривнею, яка з початку року девальвувала на 1,5% щодо долара США, більшість валют країн – основних торгових партнерів України за цей час знецінилися більш істотно.

"Зокрема, турецька ліра – на 78%, російський рубль – на 18%, польський злотий – на 7%, чеська крона – на 5%, євро – на 4%", – зазначив Смолій.

Нагадаємо, міжнародні резерви НБУ скоротилися до 17,2 млрд доларів  до 1 вересня. НБУ в серпні продав на міжбанківському валютному ринку 668 млн доларів. А на поповнення резервів у цьому місяці було куплено 16,7 млн доларів.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти