Максим Тимченко: Україна до 2025 року може синхронізувати свою енергосистему з європейською

2 червня 2015, 18:28

Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко впевнений, що енергетичний потенціал України буде сприяти підвищенню стійкості енергоринку Європи

До 2025 року Україна може синхронізувати свою енергосистему з ENTSO-E (європейською мережею системних операторів передачі електроенергії) і збільшити транскордонні перетоки електроенергії з країнами Європейського Союзу більш, ніж в 3 рази, до 16 млрд кВт.год Про це заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, виступаючи на щорічній конференції Європейської асоціації виробників електроенергії EURELECTRIC в Берліні.

Реклама

В 1 секції конференції "Глобальні тенденції і бачення для Європейської електроенергетичної галузі" взяли участь CEO E.ON Йоханес Тайсон, CEO Électricité de France Жан-Бернард Леві, Президент Polska Grupa Energetyczna SA Марек Вожчік, генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, Генеральний секретар BusinessEurope Маркус Бейер та Директор інституту міжнародної економіки Кельнського університету Марк Олів'є Бетцуге.

За словами Максима Тимченка, участь України з її величезним енергетичним потенціалом в Європейському Енергетичному союзі буде сприяти підвищенню стійкості і безпеки енергетичного ринку Європи. Однак зараз український енергетичний сектор повинен пройти через комплексні реформи для підвищення власної енергонезалежності.

Так, вже до кінця 2015 року в Україні має запрацювати дійсно незалежний і професійний регулятор ринку. Його робота стане основою для подальших реформ і впровадження положень третього енергопакету.

Тоді вже в 2017-2018 роках Україна зможе лібералізувати ринок електроенергії і відмовитися від перехресних субсидій, які зараз призводять до значних фінансових дисбалансів і накопиченню боргів. Зрештою перехресні субсидії в сумі понад 40 млрд гривень шкодять і виробникам електроенергії, і споживачам, і державному бюджету.

В тренді
Виплата пенсії по-новому: куди йти замість "Укрпошти" і кому принесуть додому
Реклама

Заключним кроком після гармонізації законодавства та створення вільного ринку електроенергії має стати реалізація спільних інфраструктурних проектів, які розширять технічні можливості співпраці України та Європейського союзу.

"Наш рецепт успіху складається з 3 основних складових. По-перше, лібералізація енергоринку та вільна торгівля електроенергією, впровадження положень третього енергопакету. По-друге, прозоре, засноване на ринкових умовах, ціноутворення на газ, вугілля та електроенергію. По-третє, незалежний і професійний регулятор. Я впевнений, що майбутнє української енергосистеми – в інтеграції в єдиний енергетичний простір з Європою. Ми зможемо пройти цей непростий шлях, тільки об'єднавши зусилля держави, приватного бізнесу і наших європейських партнерів", – заявив у своєму виступі генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти