Енергетики закликають владу встановити прозорі правила на ринку і затвердити енергобаланс на рік

2 квітня 2015, 14:50

У ДТЕК вважають, що заяви і дії керівництва Міненерговугілля дестабілізують ситуацію в енергетиці

Заяви щодо ситуації в тепловій енергетиці, зроблені міністром енергетики та вугільної промисловості Володимиром Демчишином 1 квітня, не відповідають дійсності, суперечать фактам і реальній ситуації в галузі, повідомляється в прес-релізі компанії ДТЕК. На думку компанії, через дії міністерства і регулятора українська теплова генерація перебуває на межі знищення. "Неправдиві звинувачення на адресу 130-тисячного колективу ДТЕК не сприяють консолідації зусиль, які необхідні зараз українській енергетиці, щоб вийти з кризи", – сказано в документі.

Реклама

ДТЕК вважає неприпустимими спроби перекласти на приватний бізнес відповідальність за кризову ситуацію в ПЕК і категорично не згодна із звинуваченнями на адресу компанії, озвученими міністром. Факти свідчать, що взимку українці мали опалення і світло значною мірою завдяки надзусиллям, які докладали для порятунку енергосистеми енергетики ДТЕК.

Співробітники компанії відновлювали лінії електропередач і подачу електроенергії в постраждалі від бойових дій населені пункти, багато енергетики заплатили за це своїми життями. "Ми втратили 28 співробітників. Крім підтримки і відновлення енергетичної інфраструктури, ДТЕК допомагав відновлювати мости та залізничні шляхи", – йдеться в прес-релізі компанії.

ДТЕК першим оцінив катастрофічний дефіцит антрацитового вугілля і почав імпорт – з серпня минулого року по березень нинішнього ми імпортували 2 млн тонн вугілля з ПАР, Австралії та Росії. "Ми збільшили видобуток газового вугілля – добули його на 1 млн тонн більше запланованого – саме тому міністерство зараз може говорити, що в Україні немає дефіциту вугілля газової групи", – повідомляє прес-служба.

З листопада 2014 енергоблоки теплоелектростанцій ДТЕК, що працюють на газових марках вугілля, несли навантаження в 1,5 рази вище звичайної для покриття дефіциту електроенергії. "Ми підтримували енергосистему, не рахуючись з тим, що підвищене навантаження тягне за собою знос устаткування і додаткові ремонти", – сказано в документі.

Реклама

В цей же час тариф для ТЕС послідовно знижували всю зиму – в грудні він становив 85 коп./КВт-год, в січні – 82 коп./КВт-год, в лютому 69 коп./КВт-год. У березні тариф для ТЕС піднявся до 80 коп./КВт-год, при цьому собівартість електроенергії на ТЕС ДТЕК у березні склала 99,7коп./КВт-год і за місяць теплоелектростанції ДТЕК отримали збиток 700 млн грн. При цьому за рішенням Міненерговугілля, Україна з січня імпортує електроенергію з Росії, яка коштує дорожче, ніж виробляється на українських ТЕС.

В тренді
Долар і євро подешевшали після стрибка вгору

Тільки в березні борг держави в особі ДП "Енергоринок" перед компанією виріс на 900 млн грн. Загальна заборгованість перед теплоелектростанціями компанії – 6,8 млрд грн. Незважаючи на величезні борги держави перед компанією, ДТЕК за останні три місяці перерахував 450 млн грн за поставлений державними шахтами вугілля.

"ДТЕК і сьогодні робить все можливе, щоб сприяти надійному енергопостачанню споживачів і забезпечити підготовку до наступного опалювального сезону. Змушені констатувати, що нинішнє керівництво Міненерговугілля не демонструє аналогічного бажання, ігнорує конструктивні звернення учасників ринку і гальмує реформи, погіршуючи своїми заявами і без того вкрай складну ситуацію в галузі", – сказано в повідомленні прес-служби ДТЕК.

У даній ситуації Україна може загрожувати енергодефіцит, поглиблення залежності від Росії і ще більше розбалансування енергетичної системи. "Ми публічно закликаємо керівництво міністерства енергетики та вугільної промисловості повернутися до виконання своїх службових обов'язків", – йдеться в заяві компанії. Кроки припускають:

  • встановити прозорі ринкові правила гри замість ручного управління;
  • затвердити прогнозний енергобаланс на 2015 рік, якого досі немає і без якого енергетики та вугільники не можуть планувати роботу;
  • встановити економічно обґрунтовані тарифи (відповідно до Протоколу наради з уточнення показників прогнозного балансу електроенергії на 2015 рік, підписаним 30.03.2015 Міністерством енергетики та вугільної промисловістю і всіма компаніями теплової генерації України), які дозволять шахтарям видобувати вугілля і вижити без державних дотацій, а енергетикам – закуповувати достатню кількість палива для стабільної роботи енергосистеми та підготовки до наступного опалювального сезону.

"Якщо ці кроки не будуть зроблені, Міністерство повинне бути готове нести відповідальність за знищення вугільної та енергетичної галузей, і державну політику в енергетиці, орієнтовану на тотальний імпорт енергоресурсів", – сказано в повідомленні.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти