Максим Тимченко: Сьогодні найважливіше завдання всіх сторін – стабілізувати ситуацію в енергетиці

27 квітня 2015, 23:42

События на ТК Украина

Також розповів про три основні принципи енергобезпеки України

У прямому ефірі програми "События" з Анною Пановою (канал "Україна") генеральний директор компанії ДТЕК Максим Тимченко розповів про ситуацію в енергетиці.

Реклама

Максим Тимченко розповів про пікет офісу компанії ДТЕК: "Це була нечисленна акція, і ми з повагою ставимося до людей, які прийшли до нас в офіс. Це, напевно, навіть, була не акція – а досить мирна дискусія. Учасники поставили запитання нашому виконавчому директору, я думаю, що він досить чітко на них відповів. І на цьому – акція закінчилася", – сказав він.

Прокоментував він також появу в мережі резонансних документів, які нібито були розроблені ДТЕК: "Я хочу ще раз дуже чітко сказати, що компанія не має ніякого відношення до цих документів. І, на мою думку, це певні технології, модне слово "фейк", які, звичайно ж, завдають шкоди нашій репутації. І компанія залишає за собою право захищати свою репутацію в українських і міжнародних судах".

Максим Тимченко розповів і про масові шахтарські протести минулого тижня: "З самого початку хотілося б сказати про те, що компанія ніколи не займалася фінансуванням яких-небудь політичних акцій, і, в цілому, компанія всі ці роки працювала поза політикою. У тій ситуації, яка відбулася минулого тижня, мені здається, важливо говорити про корені проблеми, тому, що це був третій з'їзд шахтарів, вперше за 17 років, на якому обговорювалися критичні питання, пов'язані з вугільною галуззю.

Звичайно, до нас звернулися профспілкові організації, які пов'язані з вугільною галуззю, щоб дати можливість нашим шахтарям (делегатам цього з'їзду) приїхати. Ми дали таку можливість, тому що у нас нормальні конструктивні відносини, ми є підписантами галузевої угоди, і, за великим рахунком, ми зобов'язані були відпустити шахтарів на з'їзд. Наша участь у цьому процесі обмежилася моїм виступом, де я досить чітко і, можливо, десь різко висловився про ті проблеми, які накопичилися в галузі", – підкреслив він.

Реклама

Генеральний директор ДТЕК також додав, що вирішення проблем в енергетичній галузі "має відбуватися виключно в площині діалогу. Сьогодні йде переговорний процес, нашої компанії з міністерством, і, я сподіваюся, що профспілкових організацій – для виконання їхніх вимог. Сьогодні найважливіше завдання всіх сторін – стабілізувати ситуацію в енергетиці, відповівши на найважливіші питання: яка в нас система ціноутворення на вугілля? Яким чином ми можемо встановлювати ціну в 1 100 грн., коли російське вугілля – 1 700 грн.?

В тренді
Нервозність на ринку. Чому бензину і дизпальному загрожує нове зростання цін

Коли собівартість державного вугілля 2 000 грн. Ті проблеми, про які говорили шахтарі державних шахт, на даний момент не існують у нашій компанії. Зараз, за всю історію існування ДТЕК, ми жодного разу не затримували виплату заробітної плати, вона вдвічі більша, ніж у шахтарів державних шахт. Ми ніколи не отримували державних дотацій і не потребували їх. І, напевно, в чомусь є прикладом того, як треба реформувати вугільну галузь. Тому у мене глибока надія на те, що в переговорному процесі, в якому беруть участь всі сторони, ми знайдемо компроміс і, найближчим часом, зможемо стабілізувати ситуацію в енергетиці", – упевнений він.

Максим Тимченко також розповів про три основні принципи енергобезпеки України: "Я думаю, що дуже важливо прислухатися до позиції європейців, до тих порад, які є в Україні. Протягом багатьох років ми неодноразово говорили, що майбутнє енергетики залежить від проведення реформ. Буквально нещодавно я виступав на енергетичному форумі, на якому розповів про три основні складові енергобезпеки нашої країни: перша – це незалежний енергоресурс. А це означає, що ми повинні, перш за все, купувати українське вугілля за ринковими цінами, не привозити його з Росії. Ми повинні розвивати власну генерацію енергії, а не купувати імпортну електроенергію.

Друге – це професійний менеджмент. І сьогодні це одне з найважливіших завдань – щоб в енергетиці працювали професійні економісти, фінансисти, професійні енергетики. І третій напрямок – це прозорі правила гри – це ті реформи, про які ми говоримо. І сьогодні, можна сказати, що це наші вимоги до міністерства: щоб були встановлені зрозумілі правила гри, ціноутворення на вугілля, ціноутворення на електроенергію, конкурентне середовище, до якого ми готові. І якщо ми, все-таки, будемо реалізовувати реформи – дуже багато проблем, які у нас на сьогодні є – підуть", – підсумував він.

Дивіться інформаційно-аналітичну програму "События" на офіційному сайті каналу, а також на сайті відеоресурсу oll.tv і на новинному порталі segodnya.ua.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти