Хто в Україні отримує найбільші пенсії

12 липня 2017, 05:42

Олександр Литвин

Середня пенсія на рівні 1600 гривень – в Тернопільській, Закарпатській та Чернівецькій областях

Високою вважається пенсія, яка становить 60% від звичного заробітку. У 102-й конвенції Міжнародної організації праці говориться: розмір пенсії повинен бути як мінімум 40% від заробітку бенефіціарія. На даний момент при зарплаті приблизно в 10 тисяч гривень і 30 роках стажу можна отримати пенсію менше 2300 гривень (23% від зарплати), а після реформи – до 1700 гривень (менше 17% від зарплати). У той же час деякі українці мають право на пенсію в 60% або навіть 80% від свого заробітку.

Реклама

Уже кілька років в Україні діє обмеження: розмір призначеної пенсії не повинен перевищувати 10 740 гривень. Правда, якщо пенсію, наприклад, в 20 тисяч призначили до обмеження, "різати" виплати ніхто не буде, пояснюють в Пенсійному фонді.

Середній розмір пенсії судді – більше 22 тисяч гривень, парламентарі на заслуженому відпочинку отримують в середньому 15 тисяч гривень, а прокурори – близько 10 тисяч. Пов'язано це з тим, що зазначені категорії виходять на пенсію за спеціальними законами. Так, парламентарії та прокурори мають право на пенсії отримувати 60% від зарплати, а судді – 80%. Правда варто відзначити, що в Україні всього 2969 суддів, 5815 прокурорів і 969 парламентаріїв отримують пенсії. З огляду на, що загальна кількість пенсіонерів перевищила 12 мільйонів, "високі" пенсії отримують менше відсотка українців.

До слова, Конституційний суд заборонив обмежувати розмір виплат суддям у межах 10 740 гривень. Їх пенсія – 80% від зарплати з урахуванням усіх надбавок і доплат. До слова, в рамках пенсійної реформи уряд планує скасувати "спеціальні" пенсії для прокурорів, чиновників, держслужбовців, науковців, журналістів. Нововведення торкнуться всіх, крім нардепів та суддів. Також додатково обговорюється, як нараховувати пенсії військовим.
З огляду на, що при розрахунку пенсії враховується розмір зарплати, найвищі пенсії отримують саме в столиці. В першу чергу це пов'язано з традиційно високими зарплатами в столиці. Зараз київські пенсіонери отримують в середньому більше 2500 гривень.

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць

На другому місці за розміром пенсій – Донецька область. Тут в середньому українці на заслуженому відпочинку отримують більше 2100 гривень. Приблизно 2000 гривень отримують луганські пенсіонери. Середня пенсія на рівні 1600 гривень – в Тернопільській, Закарпатській та Чернівецькій областях.

Реклама

Раніше сайт "Сегодня" писав, як українцям будуть перераховувати пенсії після реформи.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти