Експерт розповіла, хто в Україні не встигне заробити на пенсію до 60 років

9 липня 2017, 05:38

Олександр Литвин

Українці з вищою освітою, які почали трудову діяльність пізніше 25 років, фізично не встигнуть вийти на пенсію "вчасно"

ВУкраїніврамкахпенсійноїреформипропонуютьпоступовозбільшитинеобхіднийдлявиходунапенсіюстаждо35років.Так,в 2018-м,щобвийтинапенсіюв60,потрібноматиякмінімум25роківстажу,аз наступногорокуцейпоказникбудеростина12місяцівщорічно.Вінтерв'юсайту "Сегодня"старшийнауковийспівробітникІнститутудемографіїтасоціальнихдослідженьЛідіяТкаченкорозповіла,хтоможефізичноне встигнутивийтинапенсіюз60.

Реклама

"Вища освіта – це як мінімум чотири роки навчання, а якщо з магістратурою – плюс ще півтора-два роки. Подальше навчання, всякі стажування, та й взагалі перерви, пов'язані зі зміною роботи, вони ж мають місце бути. Виходить, люди фізично не встигнуть до 60 років заробити 35 років стажу. "Коридор" пенсійного віку на це і розрахований. Щоб багато хто потрапив не в "перші", а хоча б у "другі" двері, і відсунути фактичний вік виходу на пенсію. Але для студентів правильніше зробити більш лояльні правила обліку стажу. Зараз багато студентів підробляють, особливо на старших курсах. Це пов'язано навіть не з тим, що в сім'ях немає грошей, це об'єктивна потреба ринку праці: молоді мало, працездатне населення скорочується", – впевнена експерт.

До речі,вУкраїніпропонуютьввести12класвшколах.Врезультатівипускікішкіл"постаріють"до18-19років.Цетакожможевплинутинаможливістьнапрацювати35роківстажу.

У тойжечасвченийзазначає:вдеякихкраїнахставлятьвимогу-40роківстажудляотриманняповноїпенсії.

.png_92

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер
ВУкраїніті,хтоне встигнезаробитинеобхіднийстаждо60років,вийдуть на пенсію в 63 або 65 років.Якговоритьсявпрезентаціїуряду,в 2028-мувчасновийтина"заслуженийвідпочинок"зможутьтільки55%60-річнихукраїнців.

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти