Кабмін готує нову пенсійну зміну

14 грудня 2017, 10:57

У Мінсоцполітики розробляють правила для працюючих пенсіонерів

Крімподоланнягендерної несправедливості при призначенні пенсійурядплануєфіксуватикоефіцієнтзаробіткунамоментдосягненняпенсійноговікуіпереглядатийоготількиза бажаннямгромадянина.Такийваріантможливий,якщозаробітнаплатапіслявиходунапенсіюзбільшилася.Про цезаявивміністрсоціальноїполітикиАндрійРевавефірі "112 Україна".
"Наприклад, після досягнення пенсійного віку пенсіонер продовжує працювати. А далі що роблять наші роботодавці?" Ти пенсіонер, крім зарплати, ти отримуєш пенсію. Давай ми тобі знизимо зарплату". Проходить 5 років, він звільняється і йде до Пенсійного фонду. Пенсійний фонд приймає персоніфікацію за ці 5 років і коефіцієнти вже нижче. І таким чином падає пенсія навіть при збільшенні вислуги років", – зазначив Рева.

За його словами, заниження вартості робочої сили з часом негативно позначається на пенсіонерові.

"Є багато пропозицій, щоб фіксувати коефіцієнт заробітку на момент призначення пенсії та переглядати сам коефіцієнт тільки в тому випадку, коли людина після виходу на пенсію продовжує працювати з більш високим заробітком, тобто за бажанням працівника. Ми такий варіант розглядаємо", – підкреслив міністр.

Рева відзначив, що зараз у пенсіонерів немає вибору.

"У нас така пропозиція: пенсіонеру призначили пенсію – зафіксували. Далі, якщо він працює, і його зарплата менше, значить враховується тільки стаж, тобто збільшуються відсотки. А якщо зарплата стала вище, то за бажанням буде враховуватися і те, і те ( і стаж, і розмір зарплати – Ред.)", - зазначив міністр.

За його словами, зараз збираються пропозиції щодо необхідних коректив в систему пенсійного забезпечення. "Ми плануємо в 2019 році зробити перерахунок пенсії, так у нас написано в законі, і внести відповідні корективи", - підкреслив міністр.

Раніше Рева заявив, що в ході реалізації пенсійної реформи був відзначений один недолік – єдині правила нарахування. Термінів введення нових змін міністр не назвав, згадавши лише, що Кабмін такий механізм розробляє. Раніше сайт "Сегодня" розібрався
кому можуть підвищити пенсії в рамках нового перерахунку.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти