ДТЕК продовжує екологічну модернізацію своїх енергогенеруючих підприємств

14 березня 2018, 00:31

Компанія постійно працює над скороченням шкідливих викидів і вже витратила мільярди гривень, скоротивши кількість пилу в повітрі більше ніж у двадцять разів

Одинадцять мільярдів гривень вклала компанія ДТЕК в екологічну модернізацію своїх енергогенеруючих підприємств. Завдяки цьому кількість шкідливих викидів в атмосферу скоротилася більш ніж у двадцять разів. Через десять років ці показники будуть відповідати європейським нормам. Але щоб досягти цього, енергетикам необхідна допомога держави.

Реклама

Пікетників під офіс ДТЕК привели народні депутати. Запевняють, що Придніпровська ТЕС забруднює повітря в Дніпрі, а її власник не займається екологічною модернізацією.

Активісти вимагають встановити пилоуловлювальні електрофільтри на всіх енергоблоках вже в цьому році. А це, фактично, означає зупинку станції, яка забезпечує електроенергією всю Дніпропетровську область.

У ДТЕК запевняють, компанія постійно працює над скороченням шкідливих викидів і вже витратила мільярди гривень, скоротивши кількість пилу в повітрі більше ніж у двадцять разів. Але організаторів акції це не цікавить.

Роботи проводять в рамках національної програми скорочення викидів в атмосферу. Вже через 16 років їх кількість на українських електростанціях буде відповідати європейським нормам.

Реклама

Реалізувати програму самостійно енергетики не можуть – надто дорого.

"Ці суми є непідйомними. Вони непідйомні ні для кого: ні для приватних компаній, ні для державних. За підрахунками, якщо порахувати, це десь 6,5 мільярда євро. 6,5 мільярда євро необхідно Україні, щоб виконати національний план скорочення викидів ", – сказала Ірина Вербицька, керівник департаменту екологічної безпеки ДТЕК Енерго.

З цим згоден і один з розробників національної програми Ігор Вольчін. За його словами, без допомоги держави не обійтися. Такий шлях вже пройшли країни Східної Європи.

В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют
В тренді
Не пробили захист: які гривні не вміють підробляти фальшивомонетники
В тренді
Купити полуницю авансом. Скільки коштує українська ягода з теплиці та з грядки?

Одним із джерел фінансування міг би стати екологічний податок. Однак він, найчастіше, використовується неефективно, кажуть в міністерстві екології.

"За статистикою 2017 року, 68% коштів екологічного податку, які надійшли на спецрахунки місцевих бюджетів, залишилися там і не були використані. Ми приходимо до висновку, що цей податок не зовсім виконує свою функцію і потребує реформування", – сказав Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів.

Реклама

Тільки електростанції ДТЕК щорічно платять понад два мільярди гривень екологічного податку. Цього цілком вистачило б на будівництво більше десятка пилоуловлюючих фільтрів.

У деяких регіонах це вже розуміють. У Вінницькій області закінчують капремонт одного з енергоблоків Ладиженської ТЕС. Частину грошей на установку пилоочисного обладнання виділили з обласного бюджету за рахунок екологічного податку.

Раніше вже повідомлялося, що ДТЕК проводить реконструкцію енергоблоків і пилоочисного обладнання.

Так в лютому 2018 року в мережу після реконструкції включений енергоблок №10 Бурштинської ТЕС. Компанія інвестувала в реконструкцію 1,1 млрд грн. В результаті нове пилоочисне обладнання дозволило у 8 разів скоротити викиди в атмосферу повітря.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти