Збільшуємо потужність, скорочуємо викиди: ДТЕК проводить реконструкцію енергоблоків і пилоочисного обладнання

13 березня 2018, 10:59

Компанія інвестувала вже 11 млрд гривень, що дозволило скоротити викиди в 22 рази

ДТЕК планомірно реалізує програму модернізації енергоблоків своїх ТЕС. За 10 років компанія інвестувала понад 11 млрд грн в реконструкцію 21 енергоблоку теплоелектростанцій з заміною пилоочисного обладнання. Це дозволило в 22 рази скоротити концентрацію викидів пилу до атмосферного повітря.

Реклама

Зменшення впливу на навколишнє середовище і приведення викидів ТЕС до європейських вимог і норм – одне з ключових завдань компанії при модернізації обладнання. Так, в лютому 2018 року до мережі після реконструкції включений енергоблок №10 Бурштинської ТЕС. Компанія інвестувала в реконструкцію 1,1 млрд грн. В результаті нове пилоочисне обладнання дозволило в 8 разів скоротити викиди до атмосферного повітря.

В рамках реконструкції енергоблоку №1 ДТЕК Криворізької ТЕС також проведена повна заміна пилоочисного обладнання. В результаті вдалося в 27 разів знизити обсяг викидів і привести ці значення до європейських норм, відповідно до Директиви 2001/80/ЄС.

Завершується капітальний ремонт енергоблоку №1 Ладижинської ТЕС, який наступного місяця запуститься з реконструйованим електрофільтром. Це стало можливим завдяки частковому співфінансуванню проекту з обласного та міського екологічних фондів.

Наступний на черзі – енергоблок №10 Придніпровської ТЕС. Уже через два місяці на енергоблоці почнуться роботи щодо переведення з антрациту на газове вугілля та встановлення нового пилоочисного обладнання. До опалювального сезону 2018/2019 енергоблок працюватиме в мережі на українському вугіллі і з новим електрофільтром. Це дозволить скоротити викиди пилу до атмосферного повітря в 6 разів.

"ДТЕК постійно працює над вирішенням екологічних проблем. За 10 років ДТЕК реконструював на своїх ТЕС 21 енергоблок (з 23 реконструйованих за цей період в Україні), на яких встановив сучасне пилоочисне обладнання, що забезпечує досягнення європейських нормативів щодо викидів пилу. Крім того, ДТЕК був одним з активних учасників розробки Національного плану зі скорочення викидів. Ми знаємо, що в великих містах питання екології стоїть особливо гостро і вимагає особливої уваги. Однак для його вирішення зусиль бізнесу недостатньо. Реальні зміни можливі тільки при спільних зусиллях суспільства, бізнесу і держави. Прикладом такого успішного співробітництва став проект співфінансування реконструкції електрофільтру Ладижинської ТЕС за рахунок повернення частини екологічного податку, що сплачує підприємство", – роз'яснює директор з генерації ДТЕК Енерго Сергій Куриленк.

Реклама

Щорічно підприємства теплогенерації ДТЕК сплачують понад 2 млрд грн екоподатку, який розподіляється серед бюджетів усіх рівнів. З 2013 по 2017 рр. державний і місцеві бюджети отримали 6,5 млрд грн, що еквівалентно будівництву близько 42 сучасних високоефективних електрофільтрів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти