ДТЕК має намір вивести видобуток газового вугілля на рівень 25 млн тонн щорічно

25 вересня 2017, 15:59

Гендиректор компанії допускає, що Україна відмовиться від вугілля-антрациту

Компанія ДТЕК має намір вивести видобуток вугілля марки "Г" на рівень 25 млн тонн щорічно, що дозволить забезпечити потребу України в цьому виді палива. Про це повідомив в генеральний директор компанії Максим Тимченко в інтерв'ю виданню "Новое время".

Реклама

"У нас достатньо запасів марки "Г". Але це питання державної політики, питання ціноутворення, питання тих ринкових механізмів, які повинні не тільки декларативно, а насправді працювати і не допускати таких ось перекосів в цінах, які є. Вугільний бізнес дуже капіталомісткий. Він вимагає постійних інвестицій", – зазначив Тимченко.

У довгостроковій перспективі топ-менеджер також допускає відмову України від імпорту антрацитового вугілля, видобуток якого залишився на непідконтрольних територіях.

"Це прямо пов'язано з ситуацією на Донбасі. Я вірю, що ситуація зміниться, Донбас буде повернутий і ми відновимо видобуток на антрацитових шахтах, щоб забезпечити вугільну незалежність України. Поки цього не сталося, всі гравці ринку знижують залежність від антрациту, переводячи блоки ТЕС на марку "Г", – сказав Тимченко.

За його прогнозами, загальна потреба України в імпортному енергетичному вугіллі в 2017 році складе 7 млн тонн при загальному планованому споживанні на рівні 27 мільйонів тонн. Така тенденція, зазначив Тимченко, збережеться в наступні 2-3 роки.

В тренді
Третій рекорд за два дні. Біткоїн вийшов на новий історичний максимум
Реклама

"Через блокаду Донбасу був штучно створений дефіцит антрациту, а Україні необхідно пройти зиму. Важливо додати, що сьогодні ми прийшли до ситуації імпорту та вугілля марки "Г". Частково це пояснюється тим, що ми і Центренерго перевели блоки на марку "Г". Відповідно збільшено попит на це вугілля. Але і багато в чому це пояснюється падінням видобутку на державних шахтах. Це наслідок тієї політики ціноутворення на вугілля, яка була в останні роки", – сказав гендиректор ДТЕК.

За останні 8 років ДТЕК, за його даними, інвестував у видобуток вугілля 2,5 млрд доларів. У 2017 році інвестиції складуть 4 млрд грн.

"Сьогодні у нас не така критична ситуація з вугіллям марки "Г" тільки тому, що більше 2,5 мільярдів доларів ми інвестували в протягом 8 років в наш вугільний бізнес." Павлоградвугілля "виробляє 20 мільйонів тонн вугілля на рік. Це левова частка в Україні. 12 років тому він добував 10 мільйонів. І за ці роки ми збільшили обсяг видобутку в 2 рази. Будь-який фахівець у вугільній галузі підтвердить – це величезні інвестиції", – уклав топ-менеджер.

Як відомо, в 2016 році підприємства "ДТЕК Павлоградвугілля" і "ДТЕК Добропіллявугілля", які продовжують вести видобуток вугілля марки "Г" в складі ДТЕК, сумарно добули 21 млн тонн вугілля.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти