ДТЕК Нафтогаз збільшив дебіт свердловини Мачухського родовища вдвічі

28 листопада 2017, 12:37

Під час робіт було використано понад 15 одиниць спеціальної техніки

У листопаді 2017 року ДТЕК Нафтогаз провів кислотну обробку свердловини №51 Мачухського родовища, в результаті якої дебіт свердловини збільшився більш ніж вдвічі і зараз становить 150 тис. куб. м природного газу на добу.

Реклама

Моделювання, дизайн-проект і роботи в свердловині виконала найбільша світова сервісна компанія Halliburton. Організацію робіт і керівництво проектом здійснили фахівці ДТЕК Нафтогаз. У проекті було задіяно обладнання і персонал української компанії "Регіон". Всього використано понад 15 одиниць спеціальної техніки – колтюбингова і азотна установки, кислотостійкі змішувачі, насосні установки високої продуктивності і робочого тиску.

Кислотна обробка проходила в кілька етапів. На першому етапі була виконана очищення внутрішньосвердловинного обладнання і привибійної частини пласта з використанням колтюбингової установки. Далі проведено роботи зі збільшенні проникності інтервалів розвитку природної тріщинуватості порід з використанням обладнання і технології Pulsonix TFA, запатентованої компанією Halliburton. Це дозволило в кілька разів збільшити прийомистість пласта, що істотно важливо для успішної реалізації основної фази проекту. На третьому етапі була проведена потужна матрична кислотна обробка продуктивного інтервалу за допомогою карбонат-хелатної системи.

Для ефективної реалізації першого в умовах України проекту потужної селективної соляно-кислотної обробки такої складності використані реагенти і нові композиційні сполуки найкращих світових виробників, які показали свою високу ефективність в умовах аномально високих температур і тисків на об'єктах надглибокого буріння в США, Мексиці та Північному морі.

В тренді
Як зняти з картки пенсію, якщо в селі нема банкомата?

"Компанія Halliburton володіє унікальним досвідом в сфері проведення заходів з інтенсифікації видобутку. Технології Halliburton дозволяють істотно збільшити продуктивність свердловин, щоб виконувати всі норми екології, промислової безпеки та охорони праці. Співпраця з такими міжнародними підрядниками допомагає успішно освоювати і нарощувати ресурсний потенціал родовищ ДТЕК Нафтогаз", – підкреслив Іван Гафич, директор з розвідки і перспективного розвитку ДТЕК Нафтогаз.

Реклама

ДТЕК Нафтогаз – операційна компанія, яка відповідає за нафтогазовий напрямок в структурі енергетичного холдингу ДТЕК. Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз – Ігор Щуров. До портфелю активів ДТЕК Нафтогаз входять 2 газодобувних підприємства – ПрАТ "Нафтогазвидобування" і ТОВ "Нафтогазрозробка", які ведуть розвідку і видобуток вуглеводнів на трьох ліцензійних ділянках в Полтавській і Харківській областях. Обсяг видобутку природного газу за підсумками 2016 р. становив 1,6 млрд куб. м, газового конденсату – 56,1 тис. т.


ДТЕК Нафтогаз - операційна компанія, яка відповідає за нафтогазовий напрямок в структурі енергетичного холдингу ДТЕК. Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз – Ігор Щуров. До портфелю активів ДТЕК Нафтогаз входять 2 газодобувних підприємства – ПрАТ "Нафтогазвидобування" і ТОВ "Нафтогазрозробка", які ведуть розвідку і видобуток вуглеводнів на трьох ліцензійних ділянках в Полтавській і Харківській областях. Обсяг видобутку природного газу за підсумками 2016 р. становив 1,6 млрд куб. м, газового конденсату – 56,1 тис. т.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти