Як вибрати начинку для авто: не всі вбудовані гаджети однаково корисні

10 квітня 2017, 06:30

Аліна Поліщук

Експерти радять обзавестися відеореєстратором і паркувальником, а ось масажний чохол для водійського крісла вважають небезпечним

Сучасні машини в додаткових пристроях, як правило, не потребують.

"Велика кількість гаджетів вже вбудовані виробником, тому що сьогодні автомобіль, по суті, і є гаджет, – зазначає керівник проекту ZOOM auto Артем Кнорозов. – Нове покоління машин мало чим відрізняється від попереднього за техчастиною: все давним-давно винайдено. Зараз вони різняться один від одного в основному дизайном і комплектацією, тобто кількістю і асортиментом встановлених опцій, пристроїв і приладів. Саме тому в перспективі декількох десятків років ринок автогаджетів, впевнений, чекає забуття".

Втім, в Україні потенціал їх продажів ще величезний. За даними AUTO-Consulting, середній вік нашого автопарку в минулому році наблизився до позначки в 20 років. І старіння триває: в країну на пільгових умовах "заїжджають" старі іномарки. Ми розібралися, які пристрої потрібні, а на які не варто витрачати грошей
.

Реклама

-1_116

ВАРТІ СВОЇХ ГРОШЕЙ

"Кориснігаджетидозволяютьспроститиексплуатаціюавтоібутибільшзосередженимнадорожній обстановці",-говоритьКнорозов.Зцієїпозиціїмиівибрали7приладів.

ВІДЕОРЕЄСТРАТОР. "Частобуває,щобезньогодовестисвоюправотустраховикуабосудускладно,-зазначаєКнорозов.-Звичайно,не завждисудможеприйнятиу виглядіречового доказувідеозаписцьогореєстратора,рішеннязалишаєтьсязасуддею.Крімтого,наявністьвідеореєстраторавідлякуєаферистів,які"підставляються"підіншіавто.Такожнепогановінпрацюєпротивандалів".Ціна500-13500грн.(Фото1)

GPS-НАВІГАТОР.Незважаючинате,щоєбезлічмобільнихдодатків,якіперетворюютьвнавігаторбудь-який смартфон,багато водіїввіддаютьперевагуавтономномугаджету.По-перше,він нерозряджаєтелефон.По-друге, непропустишпотрібнийповоротчерез дзвінок."ВАмериці,наприклад,забороняєтьсякористуватисязакермоммобільним,навітьякщотамєпрограманавігації,-говоритьгендиректорАвтоакадеміїводійської майстерностіКостянтинСкіпор.-Яктількивиторкнетесятелефонупід часїзди-отримаєтештраф".Ціновийдіапазон-1200-12300грн.(Фото2).

Реклама

"ПАРКУВАЛЬНИКИ".Ранішецебулипарктроніки,алесьогодніпопулярність здобувають камеризадньоговиду."Минеодноразоворемонтувалибампер,якийбувпом'ятийрівно "попарктроніку",-пояснюєКнорозов.-Йогонедоліквтому,щомаєобмеженузонапокриття,вякій "бачить" перешкоду.Акамера-цевжевашезоровесприйняттяперешкоди.Коливибачите,щошвидконаближаєтесядостовпа-вивнього неуріжетеся".Парктронікиобійдутьсяв400-5200грн,системавідеопарковкі(камеразадньоговиду+монітор)-в1600-5100грн.(Фото3).

ПРИСТРОЇ-ГІБРИДИ. "В них реалізовано відразу кілька опцій, – говорить директор СТО "КарСервіс" Володимир Мельник. - Це може бути реєстратор з радар-детектором (попереджає про наближення до радарів, камер і інших приладів контролю за швидкістю). Може бути реєстратор з навігатором і можливістю підключення камери заднього виду. А може бути реєстратор, радар-детектор і GPS-трекер, який дозволить відстежити місце розташування машини через інтернет. Незважаючи на вражаючий функціонал, пристрої компактні і можуть бути виконані навіть у вигляді салонного дзеркала". Ціни, щоправда, кусаються. Так, "гібридний" відеореєстратор (в корпусі салонного дзеркала, реєстратор, навігатор, радар-детектор, камера заднього виду, Wi- Fi, FM-трансмітер) коштує 9000 грн. (фото 4).

ДЛЯ ТЕЛЕФОНУ.Користь від таких пристроїв пов'язана з темпом життя сучасних водіїв. "Для тих, хто багато часу проводить за кермом, мобільний перетворюється в проблему, – вважає Кнорозов. – Якщо потрібно постійно діставати його з кишені і прикладати до вуха для розмови, це сильно впливає на якість їзди. Тому в машині потрібен зручний кріплення для телефону : наприклад, компактні магнітні тримачі (300 грн, фото 5), "антигравітаційні" килимки (250 грн). Дуже корисні всілякі хендсфрі-пристрої (150-1200 грн), які забезпечують в автомобілі гучний зв'язок, звільняючи руку водія від телефону при розмові". А ось заряджати телефон в машині потрібно з розумом. "Набори для підзарядки смартфонів і ноутбуків (наприклад, через прикурювач) повинні бути в автомобілі, але заряджати кілька девайсів одночасно не рекомендується: можна спровокувати проблеми з проводкою в авто", – вважає автомеханік Андрій Куделя.

ПУСКОЗАРЯДНИЙ ПРИСТРІЙ. "Бюджетнийваріантгаджетакоштує відноснонедорого,місцязаймаємало,прицьомуможезавестидвигун,навітьколиакумуляторрозрядженийпрактичновнуль",-відзначаєАндрійКуделя.Ціновийрозкидвражає.Можназнайтитакий пристрійіза750грн,іза39000грн.(фото6)

В тренді
Українців годують штучним м'ясом: від справжнього його відрізняє тільки ціна

ПРИЛАД ДЛЯ КОНТРОЛЮ ТИСКУ ШИН. Знадобитьсятим,хтосправностежитьзастаномавтоіконтролює витратупалива(обійдетьсяв180-1750грн,фото7).Цечотиридатчика,якіприкручуютьсядо ніпелівколісіпостійностежатьзапоказниками(тискітемпература)вшинах.

Реклама

КОРИСТЬ ПІД ПИТАННЯМ

Як корисність, так і марність автомобільних гаджетів – показник індивідуальний і залежить від цілей, з якими людина сідає за кермо. Взяти, наприклад, систему "Антисон" (80-250 грн), яку сьогодні активно рекламують профільні автосайти (а деякі виробники навіть вбудовують в "гібридні" відеореєстратори). Принцип роботи пристрою полягає в датчиках, які реагують на нахил голови водія, і в критичних ситуаціях будять його пронизливим писком. Теоретично – річ потрібна, особливо для далекобійників і людей, робота яких пов'язана з далекими поїздками. Але навряд чи має сенс купувати "Антисон" на перспективу всього лише однієї подорожі.

Підсумнівомікористьрозумногокозирка(160-370грн).Вінзахищаєводіявідзасліпленнясонцемабосвітлафар.Можебутизручнийдляводіївзпроблемнимзором(вокулярахаболінзах),алеіншимзнадобитьсяхібащовдужесонячнупогоду,яканас нетакчасторадує.

"Одноразовою"будеікористьвіднадувного дивану(1800грн)длязадньогосидіння-якщови,звичайно,не маєтезвичкирегулярнойти з дому.

Доситьрідкіснимзастосуваннямвповсякденному життіпорадуютьвасавтохолодильник(від1200 грн,фото8)імікрохвильовапічка(5400грн),затестоятьціпристроїдуженедешево.Івжезовсімнезрозуміло,який сенсводієвівшинах,якіпахнутьне класично(гумою),алавандою,апельсиномабожасмином(від2350 грн)-нухібащовінбуденасолоджуватисяїхзапахомусебевгаражі.

НЕБЕЗПЕЧНІ ГАДЖЕТИ

Масажнічохлидлякрісладіютьнаводіярозслабляючиізнижуєконцентраціюувагипід часїзди,щозагрожуєДТП.
Реклама

"Неприємностіможедоставитиівішалка,якакріпитьсязаспинкоюводійськогосидіння,щобповісити,наприклад,діловийкостюм(фото9).Увипадкуаваріївонаможезавдатитравмупасажиру,якийсидитьназадньомусидінні,-попереджаєСкіпор.-Такожє неприпустимим,намійпогляд,продаж"заглушок",якіблокуютьзумернепристебнутого ременюбезпеки.Церівнозначно тому,щоувасзагорілася"помилкадвигуна",авизаклеїлилампочкускотчеміїдетедалі".

Небезпечнимможнавважатитакожблютус-пристрій, якийкріпитьсянакермі:вразіДТПвсікнопкицьогоприладувіддрукуютьсяналобіводія.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти