Готуй сани з літа: як подбати про зимівлю свого авто прямо зараз

7 серпня 2016, 14:00

Дмитро Капітун

Продайте старий акумулятор і "прикатайте" нові гальмівні колодки

Тема підготовки автомобіля до зими зараз може здатися дещо несвоєчасною, але це не так: якщо сьогодні почати думати про те, як будете їздити з настанням холодів, то ви зможете заощадити кілька тисяч гривень. Ми зараз не говоримо про передзимовому техогляд – в даний час у водіїв і без нього є про що подумати. Крім того, деякі прості дії, зроблені зараз, дадуть водіям можливість не витратитися в момент, коли продавці задирають ціни на запчастини і їх установку. Що потрібно зробити влітку, щоб підготувати свої "сани" до зими, розбиралася "Сегодня".

Реклама

ШИНИ: заощадитиможна,не змінюючимарку

Левовучасткувитратнапідготовкуавтодо зимизаймаєпокупкашин.Добре,якщозимовішиниувасєізнаходятьсявхорошомустані.Якщожні,тодонастанняхолодівїхможнакупитизначнодешевше.Можливо,правда,доведетьсятрохибільшечасувитратитинапошуки-не всіторговельніточкизаразпропонуютьзимовугуму.

На купівлішинзаразекономіяне закінчиться.Аджевцей часушиномонтажників"тихий"сезон,ітомуцілкомможназнайти,дешвидкоінедорого"перевзутися"-зрозуміло,якщоєдругийкомплектдисків.Якщожні,наявністьзаздалегідьприпасенихшиндозволитьзаїхатинашиномонтажвбудь-якиймомент,а нетоді,колитампочнутьсякілометровічерги.

У багатьох водіїв є свої переваги по виробникам шин, що сформувалися роками. Не будемо переконувати купити шини більш дешевого бренду – заощадити можна, навіть не змінюючи марку. Наприклад, шина R17 з індексом H (до 210 км/год) буде коштувати приблизно на 1000 грн дешевше аналогічної моделі в тій же розмірності, але з індексом V (до 240 км/год). Взимку запасу швидкості в шинах з індексом Н більш ніж достатньо (не кажучи вже про те, що наші ПДР не дозволяють їздити швидше 130 навіть по автомагістралях). Зате економія близько 4000 грн на комплекті забезпечена. І навіть в самому бюджетному радіусі R13 при переході з шин з символом Т (до 190 км/год) на точно такі ж з символом Q (до 160 км/год) дозволить заощадити на комплекті приблизно 2000 грн.

Реклама

Тимже,хтоїздитьвліткунанизькопрофільнійгумі,радимоназиму купитивужчішинизвеликимпрофілем.Цене тількиекономніше,алеібезпечніше:вузькашинанабагатокращепродавлюєснігісніговукашу,краще"чіпляється"задорогу.Ащеменшешансівпошкодитидиски-аджевосениівзимкуямистанутьнепомітнішими.

ГАЛЬМА: потрібновстигнутиїх "прикатати"

Згадайте,коливостаннійразмінялисягальмівніколодки.Якщочасїхзміниось-осьнастане-кращезробитицезараз,а невзимку.Новіколодкивстигнуть"прикататися",ізнастаннямхолодівймовірністьзанесеннябудемінімальною.Аджеголовнапричиназаметів-церізнігальмівнімоментивколесахавтомобіля.

СИСТЕМА ОХОЛОДЖЕННЯ: промийтеїїводою

Вліткуінодібуваєтак,щовитікохолоджуючоїрідинидоводитьсякомпенсувативодою.Якщоцесталосяхочабодинраз,єсенснапередодніосеніпромитисистемуохолодженняізамінитирідинунанову.Точнотаксамо вартовчинитиівласникамавтомобілівстарше5-7років(атакихвУкраїнібільшість)-регулярнапромивкасистемидозволитьпідвищитиефективністьїїроботивліткуівиключитьпромерзаннявзимку.Та йцінинаантифризпідскочатьзнастаннямхолодів-навіщовампереплачувати?

Реклама

ОМИВАЧ: рідинуможназробитиісамим

В тренді
Долар в Україні підскочив вище за психологічну позначку, євро – до максимуму з початку весни

Зимоварідинавбачкуомивача-щеодначималастаттявитратдлятих,хтобагатоїздить.Колидорогапокритабрудноюкашеюз розталогоснігуіхімії,якою посипаютьпроїжджучастину,бачокможнаспустошитизадень.Ацінинарідину,природно,виростутьсаметоді,коливонабуденеобхідна.Заразжеможназапастисяпарою-другою"пятілітровок"щеза цінамиминулої зими.

Між іншим,рідину можназробитиісамим.Аджеосновнийкомпонентякісної"незамерзайки"-ізопропіловийспирт,айогоможнакупитивбудь-якомугосподарськомусупермаркеті.Прицьомуцінасаморобноїрідинибудев2-2,5разинижче,дотого жзникнеризикпокупкинеякісної"незамерзайки"зметиловимспиртом,небезпечнимдляздоров'я.

ДВІРНИКИ: вонитежбуваютьзимовими,якішини,івимагаютьрізногопідходу

Різниця між зимовими і літніми двірниками – в складі матеріалу для чищення поверхні. У літніх щетках використовується суміш гуми, каучуку, графіту і силікону: такий склад є оптимальним для плюсових температур. Але на морозі він твердне: залишаються смуги, а з посиленням морозів якість очищення падає до критичного. У зимових же двірниках використовується чистий силікон. Він не твердне на морозі, але в теплу погоду швидко зношується. Ще одна відмінність зимових очищувачів – вони знаходяться в чохлах. Це дуже добре працює при тих температурах, коли водіям з звичайні очищувачі регулярно доводиться зупинятися і обстукувати їх.

Реклама

До речі,зовсім необов'язковомінятиочищувачіповністю:якщокаркасвхорошомустані,можназамінитилише"гумки".Виняток-безкаркаснідвірники,їхзмінюютьцілком.

БАТАРЕЯ: перевіртезараз

Зробітьце,навітьякщосьогоднівонавпевненообертаєстартер.Аджевзимкудляпускудвигунапотрібнонабагатобільшеенергії,іначебтосправнийакумуляторможепіднестинеприємнийранковийсюрприз.

Продавціобов'язковопіднімутьцінинабатареїзпершимиморозами.Тому,купившиїїзараз,можнапристойнозаощадити,та ще йзаробити,продавшивкінцілітастару:передсезономполюванняпопитнанепотрібніакумуляторирізкозросте-мисливціпереплавляютьнадрібсвинецьзних.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти