АЗС у смартфоні: як знайти заправку з пальним і купити бензин безготівково

Ми проаналізували програми паливних мереж для смартфонів і з'ясували, які з них допомагають придбати пальне, а які показують заправки з його наявністю
Як працюють програми для смартфонів від найбільших мереж АЗС
Як працюють програми для смартфонів від найбільших мереж АЗС / Фото: уніан, Колаж: Сьогодні

Паливна криза в Україні продовжується. Для того, щоб заправити машину дорогоцінним бензином, дизелем або газом, водії годинами стоять у чергах. Щоправда, деякі АЗС вже почали продавати пальне у додатках для мобільних телефонів, й іноді отоваритися можна, навіть якщо на стелах АЗС значаться нулі.

"Сьогодні" вивчали функціонал програм для смартфонів від найбільших мереж АЗС.

Реклама

Як ми оцінювали


Скажемо одразу, що не претендуємо на довгострокову об'єктивність. Річ у тому, що до паливної кризи кожна мережа проводила свою політику лояльності до клієнтів, яка змінилася після того, як із заправок зник бензин.

Тепер певні АЗС прибрали знижки для постійних клієнтів, хтось заморозив накопичені раніше літри, а хтось взагалі плюнув на підтримку програмного забезпечення. Усі розуміють, що йде війна і повернення до нормального ведення бізнесу можливе лише після перемоги.

Тому ми оцінювали функціонал додатків для смартфонів тільки з погляду купівлі бензину або дизеля тут і зараз, наявності актуальної карти АЗС, що працюють, і відповідності інформації дійсності.

Реклама

Все, що ми пишемо, було перевірено на особистому досвіді на телефоні з операційною системою Android. Всі мережі ми розмістили за абеткою, щоб не виділяти когось окремо.

БРСМ


Функціонал програми мережі БРСМ може здатися досить непоганим. По-перше, у ньому є можливість придбати пальне. Щоправда, строк чинності такої покупки лише дві доби. Тобто навіть якщо ви стоїте в черзі по бензин, купувати його небезпечно. Бензин може закінчитися прямо перед вами, і вам доведеться шукати нову заправку цієї мережі, щоб отоварити віртуальні літри.

По-друге, у додатку є карта із зазначенням наявності того чи іншого виду пального та його ціною. Але вона не збігалася з інформацією у телеграм-каналах щодо наявності бензину на заправках. Хоча інформація про ціни є актуальною.

Реклама

Автор не мав змоги особисто перевірити всі АЗС мережі, але на одній із них бачив розбіжність реальної картини та інформації з програми. Варто зазначити, що у закладці кожної АЗС є телефон оператора. Можна звертатися та уточнювати інформацію.

Energy


Ця програма поєднує інформацію відразу кількох мереж, так званої групи "Приват" ("Авіас", ANP тощо). Із хорошого: тут можна купити віртуальні літри. Про обмеження за строком нічого не сказано.

Віртуальна карта АЗС також працює. Окремо зазначимо, що помаранчевим позначені АЗС, де є газ. А ось знайти заправки з наявністю бензину нам не вдалося. Можливо, цього дня ніде і не продавали бензин та дизельне пальне.

KLO


Додатком цієї мережі АЗС автор скористався ще до початку паливної кризи. Тому може порівняти функціонал до початку війни і після. 24 лютого надійшло повідомлення про те, що система лояльності скасована.

Після цього у додатку дуже погано оновлювалася інформація про наявність пального на АЗС. Фактично в ньому можна дізнатися, де фізично розташовані заправки, але інформація про наявність пального та ціни не актуальна.

Наприклад, у додатку йдеться про те, що на столичній АЗС за адресою просп. Бажана, 1-Д є всі види пального, а бензин euro95 можна придбати по 36,94 грн за літр. Та й цілодобовий режим роботи, зазначений у додатку, наводить на думку, що останні оновлення були ще до запровадження у столиці комендантської години.

Від себе додам, що з кінця квітня на цій заправці я не бачив пального у вільному продажу. На цій АЗС можна було отоварити хіба що талони.

OKKO


Програма Fishka кілька тижнів тому припинила продаж пального через програму, і поки що його не відновлено.

З плюсів: за наявності програми можна заправити 15 чи 30 літрів пального за один раз. Обсяг залежить від того, як довго ви заправлялися на ОККО раніше.

"Чим довше ви з ОККО, тим вище ліміт для вас налаштований. Не забудьте перед заїздом на АЗК перевірити ваш ліміт у додатку Fishka. Ліміт діє на одну заправку. Наступного разу можна заправитися через 3 години, але не більш ніж 3 рази на добу", – повідомили в компанії.

На карті в додатку можна дізнатися, на яких заправках немає пального у вільному продажу. На тих, де пальне буває, зазначений ліміт відпуску та виноска, що після зменшення залишків після критичних продаж припиняється.

Shell


Зареєструватись у цьому додатку у нас так і не вийшло. Автор кілька разів намагався пройти процедуру реєстрації, один раз навіть отримав код авторизації, але надалі сервер надсилав повідомлення на зразок "Упс! Щось пішло не так".

Socar


Програма цієї компанії показує наявність пального на заправках. Щоправда, цього дня у столиці лише на одній АЗС, за повідомленням програми, було дизельне пальне. Придбати віртуальні літри в додатку неможливо.

UPG


Додаток цієї мережі я встановив безпосередньо на АЗС на трасі Київ – Чоп. Річ у тому, що клієнтам без ідентифікації наливали по 10 літрів пального, а власникам програми – по 20 літрів.

У додатку є картка АЗС із зазначенням наявності пального. Щоправда, оновлюється вона не надто оперативно. Кілька разів я приїжджав на заправку, де була зазначена наявність бензину, але він на момент мого приїзду кілька годин як закінчувався.

Купити віртуальні літри в програмі було неможливо. Схоже, функцію тимчасово вимкнено.

WOG


У програмі Pride можна купити віртуальні літри пального. Щоправда, останнім часом водії скаржаться на те, що мережа почала відпускати віртуальні літри в бак гуртом із тими водіями, які заправляються за готівку. Тобто купуючи віртуальне пальне на картку, ви можете хіба що зафіксувати його ціну на певний час. Інших переваг така покупка не надає.

Карта АЗС у додатку також є. Однак користуватися нею не дуже зручно. Хоча перевірити наявність пального на найближчій АЗС можна.

Раніше ми писали, коли на заправках може з'явитись бензин. Про те, який буде курс долара найближчим часом, читайте тут.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Рекомендации segodnya.ua

Далі по темі

Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.0/35.5
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.0/35.5
3
Ощадбанк Ощадбанк
34.95/35.45
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
35.3/35.8
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
35.0/35.4
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
34.6/35.4
7
Укргазбанк Укргазбанк
34.4/35.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
34.3/35.6
9
OTP Bank OTP Bank
31.9/34.9
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,99
50,99
56,99
37,97
52,00
51,00
57,00
37,99
-
50,00
55,00
37,91
-
49,00
56,00
36,50
-
-
57,99
37,15
-
-
-
37,79
-
51,00
57,00
37,97
-
50,99
57,99
38,43
-
50,00
55,00
36,95
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
30,11 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$25,1 млрд
Прогноз
Аналіз
Матеріальні втрати економіки (млн $)
1
Житлові будинки Житлові будинки
39 379
2
Дороги Дороги
30 034
3
Активи підприємств Активи підприємств
11 499
4
Цивільні аеропорти Цивільні аеропорти
6 817
5
Залізнична інфраструктура Залізнична інфраструктура
2 672
6
Мости Мости
1 692
7
Навчальні заклади Навчальні заклади
1 621
8
Заклади охорони здоров'‎я Заклади охорони здоров'‎я
1 147
9
Земельний фонд Земельний фонд
1 127
10
Авто Авто
968
Все про збитки
Без досвіду роботи
Кому платять від 20 тис. грн
Викладач акторської майстерності

Викладач акторської майстерності

Ріелтор

Ріелтор

Водій таксі

Водій таксі

Менеджер по роботі з клієнтами

Менеджер по роботі з клієнтами

Керівник транспортного відділу

Керівник транспортного відділу

Актуальні пропозиції 🔥
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

20172.1

Dogecoin (DOGE)

0.07

Ethereum (ETH)

1140.39

Litecoin (LTC)

50.11

Ripple (XRP)

0.32

НацЕфір

Фронт

Головні теми

Курс валют

Гроші

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти