По чому зараз земельні ділянки

15 травня 2016, 12:00

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Ціна залежить від місця розташування ділянки та наявності комунікацій

Чим зараз радує ринок земельних ділянок, так це різноманітністю цін! І хоча в цілому земля помітно подешевшала в порівнянні з колишніми часами, майже поруч можуть бути ділянки, у яких ціна сотки може відрізнятися рази в два або більше. Причому іноді ціноутворення являє собою справжню загадку. В одній оціночній компанії нам наводили приклади, коли хороший будинок з ділянкою коштував помітно дешевше, ніж така ж ділянка, але без будинку! Як же знайти адекватну ціну, коли ми придивляємось собі ділянку і намагаємося зрозуміти, наскільки прийнятна її ціна, або коли ми самі збираємося щось виставити на продаж? Крім того, потрібна не просто правильна ціна, а ще й офіційно оформлена оцінка. Вона потрібна, як правило, при оформленні угоди купівлі-продажу, в ситуації передачі в спадщину або розділі майна, при використанні як застави для взяття кредиту – коли ви вносите ділянку як свою частку в статутний капітал підприємства і в тому подібних випадках. Від чого залежить ціна на землю і як її визначають читайте нижче.

Реклама

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ДІЛЯНКА

Кілька десятиліть серед ріелторів гуляє жарт: "Ціна нерухомості залежить від розташування, розташування і розташування!". Ідеально розташована ділянка повинна бути і недалеко від магістралі (за 5-10 хвилин), і все-таки відгороджена від неї зеленим простором (мінімальна ширина зеленого екрану, рекомендований екологами, – 100 м). Великий вплив робить і загальний екологічний фон місцевості: сусідство сміттєспалювального заводу або іншого подібного заходу знижує вартість землі. Здорожує ж ділянку наявність комунікацій, а також її якість – грунти, залягання підземних вод, схильність до затопляемості тощо.

РІЗНОМАНІТТЯ.Але звідки береться іноді в рази різниця у вартості розташованих поблизу один від одного і начебто зовсім однакових ділянок? По-перше, за оголошеннями з дуже низькою ціною може взагалі не стояти ніякої реального пропозиції. А іноді людині (або фірмі) потрібно сильно знизити "офіційну" вартість ділянки. Він домовляється з не надто сумлінним оцінювачем і дає ряд липових оголошень з дуже низькими цінами, а потім використовує цю "фальсифікацію", як обґрунтування своєї низької оцінки. У третьому випадку працює відомий заманливий трюк ріелторів: ви телефонуєте за привабливим оголошенню, а вам пояснюють, що цього об'єкта вже немає. Натомість вам можуть запропонувати хороші варіанти, але трохи дорожче.

ЯК ПРОВЕСТИ ФОРМАЛЬНУ ОЦІНКУ

Реклама

Якщовамзаразне потрібнаформальнаоцінкавашої ділянки,виможетепризначитицінуїйісамостійно.Хочаупрацюючоговцьомурайоніріелторацевийдекраще.Аленавітьдіючиза принципом"зробисам",непоганопознайомитисязтим,яктакізавданнявирішуютьпрофесіонали.

Дляоцінкиринковоївартостіземлівикористовуєтьсятакзванийпорівняльнийпідхід,заснованийназіставленнівартостіпродажуподібнихземельнихділянок.

Одназнайпоширенішихпомилок,що допускаютьсявласникамибудь-якої нерухомості – ті, хто виставляє ділянки самостійно,дляпорівняннявибираютьнайдорожчіпропозиціїнаринку.Апрофесіонали,вибираючипорівняльнубазувідразувідсікаютьнайдорожчіінайдешевшіпропозиції.Їмдоводитьсяобдзвонюватибагатооголошень,щобзрозуміти,які жцінивважатидійснореальними.

Длявизначенняаналогіввідсікаютьсянайдорожчіінайдешевші.

Якрозповілинамводнійзоціночнихкомпаній,вонизазвичайберуть5аналогівсередньоївартостіпо ринку,алеїхможеі небутиу вашіймісцевості.Такожтребавраховуватищейту обставину,щоякщовиоцінюєтеділянкуплощеюв10соток,апоручаналогза всіма параметрами,алеплощеювгектар,товартістьїїсоткибратизабазунеправильно:цінасоткидужевеликої ділянкибудепомітнонижче,ніждлямаленької.Іточноскорегуватицюрізницюскладно.

Частобуваєітак,щоаналогиє,алезіншимцільовимпризначенням.Наприклад,васцікавитьсадова ділянка,асхожізнайшлисятількизпризначеннямпіджитловебудівництво.Тодівираховуєтьсявартістьділянки,апотімзнижуєтьсяна5%.Івзагалі-будь-яківідмінностіміжаналогамитанашоюділянкоюкоригуютьсяза допомогоютакихпоправочнихкоефіцієнтів.

Реклама

ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ

Інформація,необхіднадляпроведенняробіт з оцінкиземлі:

  • правовстановлюючийдокументназемельну ділянку(державнийактназемлю);
  • кадастровийпланземельної ділянки;
  • площа земельної ділянки;
  • категоріяземельної ділянкивідповіднодо цільового призначення(землінаселеногопункту,землісільгосппризначенняіін.);
  • дозволене використання;
  • відомостіпрообмеження та обтяженняземельної ділянки;
  • відомостіпростан і наявністьінженернихкомунікацій.

Вартістьпослуг з оцінки:

Можесильновідрізнятисяурізнихкомпаній.Намзустрічалисяпропозиціїівід400грн,івід700грнзаоцінкуоднієї ділянки.Прицьомунавартістьвпливаєте,наскількиповнуідостовірнуінформаціюпро об'єктви,якзамовник,можетенадати,атакожтерміновістьвиконаннязамовлення.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти