Інтерес до іпотеки зростає, а попит – ні: експерти пояснили, чого чекають українці

25 червня 2019 10:14

Кількість позичальників можна збільшити кількома шляхами, зазначають фахівці

Іпотечне кредитування в Україні хоч і користується попитом, але цей ринок перебуває далеко не в найкращому стані, навіть не звертаючи увагу на деяку стабілізацію після кризи в 2014 році.

Реклама

За прогнозами, вже до кінця 2019 року зростання зацікавленості українців в іпотеці становитиме 25-30%, розповіла сайту "Сьогодні" співзасновниця і керуючий партнер Українського клубу нерухомості (URE Club) Ольга Соловей.

"Дозволити собі квартиру в кредит зараз можуть українці з доходом вище середнього. Вони зважили всі варіанти і готові стабільно платити по кредиту. Але високі ставки за іпотекою не дозволяють значно збільшити кількість потенційних позичальників. Для активізації іпотечного кредитування насамперед потрібні докорінні зміни в законодавстві. У цій ситуації реальним стимулом до розширення кредитування може стати зниження процентної ставки, розвиток інструментів рефінансування банківських кредитів, підтримка банків від НБУ як кредитора останньої інстанції", – коментує ситуацію Соловей.

Читайте також: Скільки коштують квартири у Києві і чого чекати до осені

До того ж, питання популярності іпотечного кредитування безпосередньо залежить від загальної економічної ситуації в країні.

Директор компанії City Development Solutions Роман Герасимчук додає, що багато працівників отримують заробітну плату "в конверті" і досить часто змінюють місце роботи, тому навіть цілком платоспроможні клієнти часто не відповідають вимогам банків до "правильного" іпотечного позичальника.

Реклама

Детальніше читайте на сайті "Сьогодні" в матеріалі "Житло в іпотеку: чи є попит і скільки доводиться переплачувати".

Раніше новини "Сьогодні" також повідомляли, що іпотека в Україні коштує в 10 разів дорожче, ніж у США:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти