Хаос на ринку нерухомості: експерти пояснили, чого чекати від цін на квартири

28 листопада 2018, 15:38

Влітку вартість житла впала, але вже восени ціни пішли в гору

Забезпеченістьжитломвнашійкраїні-одназ найнижчихвЄвропі,ажитловий фонд в Україні сильно застарів. Наприклад,вЄСнакожногожителяприпадає40м²житлової площі,вУкраїні-трохименше24м².

Реклама

Аосьза темпамибудівництвакраїнавжеобганяєЄвропейськийСоюз-2,9новихквартирна1000 осібвУкраїні-проти2,8вЄвропі.Алебудинки будуються,аквартиривнихлюдивсе-такине купують,відзначаютьаналітикипорталу M2bomber.

"Це і є причиною того хаосу в сфері нерухомості", – вважають експерти.

Ситуація помітно впливає на ціни на ринку новобудов. Так, з квітня до середини літа-2018 ціни на столичні новобудови потроху падали, а потім піднялися знову. З липні медіанна вартість нових квартир становила 22 280 грн/м², у вересні ж "медіана" досягла позначки 24 000 долл/м², і залишається такою донині. Ціна м² в доларах також виросла до осені, але теж не набагато (864 дол/м² зараз проти 833 дол/м² в липні).

"Разом з тим, будкомпанії і так втрачають в прибутку, продаючи нове житло. За оцінками Мінрегіону, вартість будівництва 1 м² в Києві – близько 13 000 гривен. Додамо сюди інші витрати забудовників, наприклад, на придбання земельної ділянки, на забезпечення роботи відділу продажів, на рекламу і маркетинг тощо. У підсумку вийде, що зведення одного м² в Києві навряд чи обходиться будкомпаніям дешевше 15 000 гривень. а якщо так, то виходить, що в Дарницькому районі нові квартири продають не набагато дорожче, а в Деснянському – навіть дешевше собівартості", - відзначають експерти
.

new-building-prices_01

Фахівцібачатькількаваріантівподальшогорозвиткуподій:

  1. Замороженнябудівництв.Зменшенняприбутковості-цевеликийудардляневеликихімолодихбудкомпаній,уякихзовсіммізерна"фінансоваподушка".Не отримавшиочікуванийдохідвідпродажуквартир,такізабудовники,ймовірно,не зможутьзакінчитиоб'єкти, що зводяться.Івукраїнськійбудівельнійкризі"виживутьнайсильніші".
  2. Подальшескороченняметражуквартир.Уновихбудинкахітакбільшістьквартир-однокімнатні.Багатознихмаютьплощу25м²,23м²,атоіменше.Можливо,наринкуз'явитьсящебільшетакихмалометражок.
  3. Інфраструктурнийколапсі"будівельнешахрайство".Хочсьогодніновобудови продаютьсяпогано,азнижуватицінум²вженікуди-забудовники, як і ранішепрагнутьотриматиприбуток,близькийдозапланованого.Інерідко його "відбивають"іншимиспособами.Наприклад,економлячинаматеріалахінабудівництвіінфраструктури.Тобто,нові будинкиз'являються,аосьшколи,лікарні,дитячіустановиіт.д.-ні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

"На тлі проблем масової забудови, старий житловий фонд виглядає цілком виграшно. Тут вам і обжиті райони, і усталена інфраструктура, близькість магазинів, шкіл, дитсадків і поліклінік", – кажуть експерти.

В тренді
Україна націлилася на 2 транші МВФ: які вимоги залишилося виконати

Якщо ж говорити про вартість, у вторинної нерухомості щодо гривні ситуація така ж, як і у новобудов: влітку ціни опустилися, а восени піднялися. У вересні ціна підскочила до 26 800 грн/м², але в листопаді вторинне житло вже трохи подешевшало – до 26 592 грн/м². Вартість "вторинки" у доларах істотно не змінилася: сьогодні вона дорівнює 957 дол/м², і приблизно такою ж була в квітні. Влітку ж курс гривні впав, а разом з ним і ціни (вторинна нерухомість продавалася в середньому за 933 дол/м²).

"Якщо дивитися в цілому – то ціни на вторинне житло не є такими вже низькими. Особливо враховуючи той факт, що проблеми старого фонду очевидні: незважаючи на розвинену інфраструктуру, будівлі радянської споруди через кілька десятків років підуть під знесення. Уже сьогодні близько 7% будинків в Україні – непридатні для життя. Та й покупці, які неохоче купують квартири в новобудовах, на вторинну нерухомість "задивляються" ще рідше", – підкреслюють фахівці
.

vtorichka

"Але незважаючи на все це, зменшувати ціни продавці "вторинки" не поспішають. В принципі, це логічно: ніхто не хоче продавати квартиру дешевше, ніж її купили. Також власникам хочеться "відбити" гроші за проведений ремонт. В результаті отримуємо цікаву ситуацію: нове житло навряд чи буде дорожчати і можливо, навіть подешевшає – а ось "вторинка" навряд чи впаде в ціні. Причина проста: забудовники орієнтуються більше на купівельну спроможність людей – адже будкомпаніям потрібно швидше отримати гроші і вийти в плюс, щоб закінчити зведення інших про

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Києві за півроку серйозно подорожчала оренда житла. Орендаоднокімнатноїквартирипідвищиласяна13%,двокімнатніподорожчалина18%,атрикімнатні-на25%.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти