Експерти розповіли про ризики та переваги знесення хрущовок

11 листопада 2018, 07:14

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

В Україні зараз потрібно зносити цілі мікрорайони, які забудовані хрущовками

Не секрет (і сайт "Сегодня" писав про це нещодавно), що житловий фонд в Україні застарів.Заразреконструкціїпотребуєполовинажитлофондукраїни.Міністерстворегіональногорозвиткудовгийчасобіцялорозробитизаконопроект,якийдозволитьвирішитицюпроблему.Іось,днямипрес-службавідомствазаявила,щозаконопроектмайжеготовий,івіндозволитьзноситиіреконструюватизастарілібудинкибез100%згодимешканців.

Реклама

У новому законопроекті, який розробляє Мінрегіон, цю норму замінили. Так, незабаром, для початку реконструкції потрібна згода тільки 75% мешканців, а не всіх.

Незважаючи на те, що житловий фонд в Україні дійсно знаходиться в жалюгідному стані, населення дуже скептично ставиться до можливої реконструкції, а тим більше, знесення житла. І для цього є чимало причин: українці побоюються, що вони можуть просто залишитися без своєї житлоплощі після того, як їх переселять, а старий будинок знесуть. Ми дізналися у експертів, чи дійсно потрібно зносити старе житло, і які є ризики
.

"Знесенняжитловихбудинківза згодою75%власниківжитла-цезавждиістотнийризик.Насьогодніпрактичновідсутнімеханізми,що гарантуютьзахистінтересіввласниківжитла, що зноситься.Томуєпідставиочікуватидоситьгострої реакціївіднаселення.ІякщовсусіднійРосії,вМосквіподібнийпідхідпоки невикликавкардинальнонегативноїреакції,товКиєві,дебільшрозвиненегромадянське суспільство,розвитокситуаціїможебутинепередбачуваним.Маютьмісцедва типипроблем:

  • спотвореннядумкимешканців будинку(підтасовкарезультатів,силовий тискз бокузабудовниківабозацікавленихосіб;

  • не прийняттядо увагиреальнихпобажаньприрозселенні",-говоритьвкоментарісайту "Сегодня" главаагентства "ЄвроРейтинг" ГригорійПерерва.

ПрезидентАсоціаціїфахівцівз нерухомостіУкраїниЮрійПітазазначив,щоідеяпрознесенняжитла-правильна,алесуспільстводуженегативноставитьсядо таких проектів.

"Глобально – це правильна концепція і правильний напрямок, тому що житло зношується. Зараз є нові технології, тому, ті, вимоги, які були раніше, застаріли і морально і фізично. Тому ідея правильна. Наскільки вона реалізовується? Мені здається, що 75% в цій ситуації не допоможуть. Тих, хто не дав згоду, як будуть виселяти? Силою? Ось, в будинку живе 100 осіб, 75 з них дали згоду, інші 25 не дали, як їх виселяти?

Питання не в тому, як передбачити порядок законом, питання в тому, наскільки готові власники і соціум до таких проектів. Це найголовніша проблема. Люди не довіряють таким ініціативам, вони вважають, що їх можуть обдурити, наприклад, забрати це і не дати натомість нічого нового", – пояснює Юрій Піта
.

ГригорійПерерва,всвоючергу,додає,що,втой жечас,прийматирішенняпозастаріломужитлофондунеобхідно,аджетерміниексплуатаціїхрущовокабопідходятьдо завершення,абовжезавершилися.Аподальшезатягуванняпитанняможеобернутьсязначнимитехногеннимикатастрофами,наслідкиякихвиявлятьсянабагатобільшчутливимидлявеликихміст,ніжвиступинезадоволенихжителів.

"Запропонованиймеханізмнедосконалий,аленаданомуетапі-єдино можливий.Дужеважливо,щобвходійогореалізаціїздійснювавсяжорсткийконтрользадотриманнямпрописанихвзаконодавствівимогвчастинізахистуінтересівжителів.Атакож,щобпаралельновиділялисякошти,модернізуваласяірозширюваласяінфраструктура,пов'язаназкомфортнимпроживанням.Віншому випадкуотримаємоінструментлобіюванняінтересіввеликихзабудовників",-розповівПерерва.

ПрезидентАсоціаціїфахівцівз нерухомостіУкраїнидодає,щодляреалізаціїцієїідеїпотрібнобільшеговоритипро неї.Розповідатипро переваги,забезпечитигарантії.Та йбагато політиківівеликізабудовникилюблятьспекулюватинаційтемі.

"Аджезаразоднікажуть,щоцедобре,аінші,щоцеобман.Ілюдине розуміють,такдобреце,чипогано.Зрозуміло,щоможутьбутимінуси,алетребаіпро плюсиговорити",-підсумувавПіта.

Реклама

Більшдокладнопро те,яквУкраїніможнавирішитипроблемуіз застарілимжитлофондом,читайтевматеріалісайту "Сегодня": Знесення будинків без згоди всіх мешканців: що потрібно українському житловому фонду


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти